Během soboty nejprve odcestovalo na západ Čech dvanáct hráčů a dva trenéři ve čtyřech autech. Nakonec se nehrálo v Plzni, ale v rokycanské tělocvičně. Po pět a půl hodiny dlouhé cestě ovšem svěřence trenéra

Zdeňka Čarneckého čekalo nepříjemné překvapení. Hala, kde se měl zápas uskutečnit, totiž byla zamčená.

„Nakonec se otevřelo až nedlouho před začátkem, takže kluci byli nerozcvičeni. Hrálo se v neregulérních podmínkách. Tělocvična v Rokycanech měla ještě menší rozměry než ta naše v Kostelci v Bruntálské ulici. Svaz nám ji přitom před sezonou zamítl, proto jsme se museli přesunout do haly na Janáčkově náměstí,“ uvedl tiskový mluvčí krnovského klubu Jan Kovařík.

Hostující výběr si tři čtvrtiny držel náskok. Určité komplikace se dostavily až ve třetí čtvrtce.

„Rozhodčí to trošku nezvládli a nepískali domácím takzvaný flopping. Při nepatrných kontaktech teatrálně padali na zem a podobně. Po jedné trojice jsme obdrželi technickou chybu, pak byla další trojka a během jedné minuty Rokycany daly celkem deset bodů. Naštěstí se potom trefil náš Adam Vidlička a nakonec jsme zvítězili. Důležitým hráčem byl Petr Strnisko, který dal celkem sedm trojek,“ dodal klubový mluvčí.

SKB Rokycany – BK Krnov 90:96 (21:24, 39:51, 56:71)

Body Krnova: Strnisko 30, Blažek 22, Janovský a Vidlička 9, Janoš 8, Velčovský 7, Durišík 6, Kukla 4, Martikán 1. Rozhodčí: Kejklíček, Kovačovič. Trojky: 8:11. TH: 18/24:13/19. Fauly: 22:19.

Okamžitě po rokycanském sobotním klání Krnovští nasedli do aut a vydali se na zpáteční cestu. Hned v neděli totiž nastoupili doma proti stejnému soupeři.

Drobné zdržení znamenalo pouze zranění Václava Janovského, jenž inkasoval úder nad oko a musel na šití. Do půlnoci ovšem byli všichni hráči doma a pro nedělní duel je posílil i elitní rozehrávač Michal Čarnecký.

„Michalovi jsme před zápasem pogratulovali k narození syna Jáchyma. Rokycanským se k nám moc nechtělo. Osm basketbalistů ve dvou autech ale nakonec dorazilo a hrálo se před početnou návštěvou čítající zhruba 150 diváků,“ uvedl Jan Kovařík a ještě doplnil:

„Rokycany ze začátku nepodávaly špatný výkon. Nám se ale s postupem času povedlo získat asi dvacetibodové vedení, které jsme udrželi až do konce.“ Krnov si tak vybojoval postup do baráže o první ligu.

BK Krnov – SKB Rokycany 88:70 (27:22, 50:32, 71:46)

Body Krnova: Blažek 24, Strnisko 19, M. Čarnecký 13, Janoš 9, Martikán 6, Janovský a Durišík 4, Kukla 3, Zápalka, Velčovský a Vidlička 2. Rozhodčí: Mrázek, Kapl. Trojky: 8:5. TH: 14/20:10/21. Fauly: 19:16.