„Po začátku soutěže, kdy jsme neměli štěstí v koncovkách a ztratili jsme zbytečně několik zápasů, se formu podařilo stabilizovat," pochvaloval si asistent trenéra Jan Kovařík a pokračoval: „ Už to není jen hra stavěná na jednom hráči, ale dokáže se zapojit celý kolektiv. Vždycky se najde někdo, kdo vynikne, i když se mu v předchozích zápasech nedaří."

Velkou devizou mužstva je zapojení mladých basketbalistů z vlastní líhně. „Daří se nám zapojovat mladé juniory, kteří už nabírají takové herní zkušenosti, že se nebojí proti starším hráčům hrát. A to se nám potvrdilo i teď," usmíval se Kovařík. Krnováci totiž odjížděli do Opavy, kde se střetli s třetím celkem oblastního přeboru, týmem Basket Opava 2010. A v tomto duelu rozhodně nebyli favority.

„I když jsme nastoupili pouze se třemi „mazáky" a zbytek tvořili mladíci, zvučného soupeře jsme se nezalekli. Od počátku se nám dařilo střelecky a hlavně jsme solidně bránili," povídal krnovský asistent.

Už v sedmé minutě zápasu vedli hosté 3:21 a Opava byla z vývoje zápasu značně zakřiknutá. „Náskok, který jsme si vytvořili, jsme dokázali stále udržovat. A to i přesto, že se domácí vzchopili a dávali do zápasu větší porci energie," podotkl Jan Kovařík a vypíchl jednu z hlavních předností Krnovanů v tomto střetnutí:

„Tentokrát jsme se mohli spolehnout na střelbu. Strnisko se Siegfriedem dali každý pět trojek, z pole pomáhal Velčovský a Vidlička. Ale pod košem dělali „černou práci" Ticháček se Zápalkou, i když měli velkou práci s domácím pivotem Suchánkem," chválil práci celého mužstva Jan Kovařík.

Krnovští přivezli z Opavy dvacetibodové vítězství, které je více než cenné. Momentálně se tak dostali na čtvrté místo v tabulce oblastního přeboru. „Výhru jsme si zasloužili především výkonem v první čtvrtině, pak už jsme jen kontrolovali získaný náskok," zhodnotil asistent trenéra Jan Kovařík.

Basket Opava 2010 - BK Krnov 54:74 (9:26, 26:43, 40:58)
Bruntál (sestava a body): Petr Strnisko 27, Jiří Siegfried 25, Jan Velčovský 8, Adam Vidlička 7, Lukáš Ticháček 4, Richard Klíma 2, Miroslav Chudoba 1, Tomáš Zápalka, Vojtěch Adámek