„Loni jsme v Karviné překvapivě vyhráli, ale naopak domácí odvetu prohráli. Očekávali jsme vyrovnaný, vyhrocený zápas. Je to takové tradiční skoro derby dvou vyspělých týmů," říkal trenér BK Krnov Zdeněk Čarnecký.

Domácí, posílení o tři pendlujícící hráče z druhé ligy, začali utkání velice dobře. „Spadly jim tam tři trojky hned po sobě, pak přidali ještě koš a další trojku. Tak nebylo divu, že se ujali vedení o devět bodů," popisoval úvodní minuty krnovský kouč.

Jenže potom se rozstříleli také Krnováci a po trojce Michala Čarneckého, trefě Vidličky a šestkách Strniska snížili. „Rozdíl tří bodů nebyl tedy nijak výrazný a mohli jsme pomýšlet na obrat skóre. Druhá čtvrtina byla přehlídkou útočných akcí a skóre velice rychle narůstalo na obou stranách," říkal Zdeněk Čarnecký. O tom hovoří i poločasový stav 55:52.

Po přestávce ovšem Krnovští na soupeře vlétli ve velkém stylu. Obrat zařídili kapitán Velčovský se Strniskem. „A náš náskok mohl být ještě vyšší, ale zase jsme neubránili trojkovou střelbu domácích hráčů," podotkl zkušený trenér hostí.

Rozhodující trhák se Krnovákům podařil na začátku čtvrté čtvrtiny. „Rozložili jsme střelbu na více hráčů a najednou jsme vedli 87:74. A to probíhala sedmatřicátá minuta. Toto vedení jsme jen udržovali taktickou hrou až do konce zápasu," pochvaloval si Čarnecký a pokračoval: „Třetí zápas a třetí výhra. O to cennější, že domácí na nás vyrukovali i se třemi pendly z druhé ligy."

TJ Sokol Karviná B - BK Krnov 84:92 (26:23, 55:52, 69:72)
Krnov (sestava a body): Strnisko 23, Michal Čarnecký 20, Velčovský 19, Vidlička 11, Janovský 8, Sýkora 5, Durišík 2, Zápalka 2, Blejchař 2, Hrabovský, Adámek, Chudoba. Trenér: Zdeněk Čarnecký