„Podali jsme prozatím nejslabší výkon na domácí palubovce,“ zlobil se trenér Jan Kovařík. Pro družstvo, které v loňské sezoně vybojovalo postup do extraligy kadetů, to byla už třetí porážka v sezoně. I proto opouští čelní pozice soutěže. Momentálně patří Krnovu čtvrtá příčka. „Máme na víc. Umístění neodpovídá možnostem mužstva, klidně můžeme hrát o druhou příčku, s čímž bychom byli naprosto spokojení,“ uvedl Kovařík.

Krnovský kouč v sobotním derby postrádal zraněné opory Grosse a Gazdíka. To hosté se představili jako silově velmi dobře vybavený celek, který těžil ze zónové obrany, s níž měl soupeř obrovské problémy. „Dlouhou dobu jsme ji nedokázali překonat,“ přiznal Kovařík.

Zkrat v koncovce

Katastrofální střelba a téměř žádný útočný doskok, to byla voda na mlýn ostravskému týmu. Hosté vedli prakticky celý první poločas desetibodovým rozdílem. Ten sice krnovští basketbalisté sporadicky stáhli, ale nepochopitelnými chybami v rozehrávce darovali soupeři laciné koše.

Až přestávka přinesla kýžený obrat ve skóre. „Hráči šlapali naplno a konečně dokázali zakončovat své útočné akce,“ líčil domácí trenér. Výsledek? Téměř třicet bodů během jediné čtvrtiny a nevídaná proměna krnovského mužstva. Za stavu 55:48 kráčeli domácí za vítězstvím. Až do 33. minuty. „Hráči si najednou mysleli, že se už nemůže nic stát a přestali agresivně bránit,“ láteřil Kovařík.

Krnov kriticky odpadl, přenechal prostor soupeři a hosté během sedmi minut dokonali dílo zkázy. „Nedali jsme ani bod a za tento herní výpadek jsme si výhru nezasloužili,“ uznal zklamaný domácí kouč. „Nyní musíme udělat vše pro to, abychom se umístili ve finálové skupině,“ přemýšlel. Do karet však krnovským basketbalistům nehraje těžký los. Klíčové zápasy totiž hrají na palubovkách soupeřů. „Kdyby se hráči více soustředili na hru a neměli tolik vedlejších mimosportovních aktivit, tak by to bylo lepší. Netrénujeme tak, jak bychom mohli a chtěli,“ zakončil.

BK Den Braven Krnov – BK NH Ostrava 61:71
Body: Cikánek 17, Lukáš 12, Opršal 10, Smička 9, Hlaváček 7, Meca 4, Biskup 2.