„Nutně jsme potřebovali vyhrát, ale byl to úkol docela těžký. Ale náš výkon má stoupající tendenci a k uklidnění situace v družstvu přispěly i návraty zkušených hráčů. A tak jsme sice v tomto zápase hodně postrádali kapitána mužstva Honzu Velčovského, ale naopak po dlouhé pauze nastoupil Kuba Lukáš,“ povídal asistent trenéra Krnova Jan Kovařík. Právě na postu kouče se udála ještě jedna změna. „Tým koučoval v zápase Zdeněk Čarnecký, který nahradil Petra Opršala. Ten byl ve stejném čase s kadety v Hlučíně,“ vysvětloval důvod změny Kovařík.

Na krnovské straně nastoupila základní pětka ve složení Marian Čarnecký, Koudelka, Jakub Lukáš, Janovský a Cikánek, tedy spíše zkušenost než mládí. „Ale začátek zápasu se nám moc nepovedl. Hráli jsme křečovitě, nedařila se střelba a vyrobili jsme i pár zbytečných ztrát,“ komentoval utkání asistent na lavičce. Hosté tak po pěti minutách vedli 8:4. Ale pak Krnované přece jen zvedli. Jakub Lukáš, Koudelka a trojkou Janovský otočili stav na 15:10 a bylo hned veseleji. Ale nebylo zdaleka vyhráno. Hosté zvedli hlavu, lépe bránili a opět převážili misku vah na svou stranu. „My jsme se totiž opět nedokázali prosadit a dali jsme pouhé dva koše Gazdíkem a Lukášem za pět minut hry,“ kroutil hlavou Kovařík.

Přerov se zase dostal do vedení, ale poslední minuty poločasu, patřily domácím borcům. Vyrovnat se podařilo ze šestek Koudelkovi. Pak vypíchl Lukáš dvakrát míč soupeři v rozehrávce a dal snadné koše. Přidal se i nestárnoucí Janovský.

Hosté tuto část hry prohráli 11:0, a proto Krnov do druhé půle nastupoval mnohem klidnější. A to se projevilo hlavně ve třetí čtvrtině. „Předváděli hru, na kterou byli naši příznivci zvyklí. Rychlý přechod do útoku, úspěšné zakončení v nájezdech i trojkách. Když k tomu přidáme slušnou obranu, byl to dokonce i pohledný basketbal,“ usmíval se Jan Kovařík. Třetí čtvrtinu vyhráli Krnovští 24:12 a položili tak základ k vysněné výhře. „Nakonec jsme byli rádi, že tento náskok tým získal už tak brzy. V poslední desetiminutovce jsme se totiž vrátili ke své pomalé hře plné chyb, nepřesné střelby a zbytečných faulů. Najednou jako bychom nevěděli co hrát. Prostě osm minut to byla úplná katastrofa. Ještě že hosté nedávali šestky, jinak bychom se mohli i strachovat o výsledek,“ komentoval opětnou změnu obrazu hry asistent.

Střelecké trápení protrhl až ve 38. minutě Michal Koudelka, další body přidali Lukáš s Kopeckým a tak se BK Krnov přece jen výhry dočkal. „Škoda výpadku v poslední fázi hry, jinak mohla panovat úplná spokojenost. Až se vrátí k týmu kapitán Velčovský, bude to snad ještě lepší,“ hodnotil Kovařík.

Do konce zbývají ještě dvě kola. Krnov hraje na půdě POSKI Ostrava a pak doma s posledním Frýdkem-Místkem. K dobru mají Krnováci ještě dohrávku ve Frenštátě.

BK Krnov - TBS Sokol Přerov 66:48 (15:11, 33.22, 57:34)

BK Krnov: Koudelka Michal 16b., Lukáš Jakub 16b., Čarnecký Marian 13b., Janovský Václav 10b., Cikánek Ondřej 6b., Gazdík Jakub 3b., Kopecký Štěpán 2b., Hradečný Michael, Smička Matěj, Hrabovský Martin. (jk, hab)