Slavoj Bruntál - Slavia Kroměříž 35:63 (6:15, 10:14, 10:12, 9:22) a 36:60 (6:14, 10:12, 12:16, 8:18)

Proti kroměřížskému soupeři, který je nejvážnějším kandidátem na celkovou výhru v soutěži, jsme se postavili bez našich nejlepších střelců. Dalimil M., Martin V. i Mikuláš B. jsou zdravotně indisponováni a tak ostatní hráči měli možnost dokázat, že jsou schopni se jim plně vyrovnat. Již v minulém roce předváděl soupeř kvalitní hru. Dnes ale přijel s týmem, u kterého jsem zaznamenal výrazný herní pokrok, velmi dobrou organizaci hry a hlavně podstatně více zkušeností.

Od prvních minut měl na hřišti jasnou převahu, po oba zápasy hru kontroloval a nepustil nás k ní. Za chybějící hráče nastoupili „bráchové“ z přípravky a dva nováčci, pro které to byly první zápasy. Družstvo působilo nesehraným dojmem, hrálo chaoticky, bez nápadu, bojovnosti a hodně chybovalo. V obraně nám soupeř procházel přes stále stejné hráče. Hlavně nováčci si nedokázali hlídat své protějšky. I když jsme se posledních čtrnáct dnů na tuto činnost zaměřili, nebyl znát žádný pokrok. Špatné obranné postoje, pomalá práce nohou, velké odstupování od útočníků nebo dokonce jejich „ztracení“.

Problémy dělala i soupeřova střelba ze střední vzdálenosti, kdy buď koš trefil nebo si míč sám doskočil a zakončil. V útoku chyběla kvalitnější práce hráčů bez míče, hrálo se hodně „sólově“. Kroměříž předváděla pěknou celoplošnou obranu. U nás byla znát absence těch, kteří umí míč vyvézt a nebojí se i najet do koše. Úspěšné řešení hry jeden na jednoho nebylo prakticky žádné, kombinace hoď a běž nebyla vidět. Díky dlouhému vedení míče se nám nedařilo kroměřížské borce přečíslovat a často jsme míč dokonce i ztratili. To umožnilo soupeři zakládat rychlé protiútoky.

Hodně nešťastný jsem byl z přístupu některých hráčů. Jakoby ani neměli zájem hrát a bojovat o slušný výsledek. Chyběla chuť udělat něco pro tým. Také docházelo k brzkému uspokojení, pokud se podařilo úspěšně zahrát několik akcí. Pak ale následoval „volný pád“. Konečné výsledky jsou za předvedenou hru ještě hodně lichotivé. Věřím, že si kluci z těchto zápasů vezmou ponaučení a začnou na sobě ještě více pracovat. Nováčci zjistili, že je rozdíl mezi hrou na tréninku a při zápasu. Ostatní snad pochopí, že není možné se stále spoléhat jen na své spoluhráče. Za družstvo musí bojovat a rvát se všichni.