BK Den Braven Krnov - SK UP BCM Olomouc 78 :66

Výborný úvod zápasu jak z hlediska obrany, tak v útoku, to byla hra krnovských kadetů v úvodním utkání letošního roku. Po delší přestávce, kdy mladíci hráli poslední mistrovský zápas na začátku prosince, vstoupili Krnované do soutěže správnou nohou. Základem úspěchu byla zejména vynikající obrana, která během prvního poločasu povolila soupeři vstřelit pouhých osmnáct bodů. Hráčům rovněž vycházely nacvičené signály v útoku, kdy se střelci dokázali uvolnit pod soupeřův koš. Při vysokém vedení ve druhém poločase dostali příležitost hráči lavičky, přičemž trenér střídal takřka hokejovým způsobem dvě celé pětky.

Naneštěstí pro krnovský klub hráči pod dojmem bezpečného vedení rezignovali na pevnou obranu a věnovali se pouze útoku. Nejednou se tak soupeřovi hráči ocitali zcela volní ve střeleckých pozicích a mohli snadno skórovat. Závěrečnou čtvrtinu prohráli domácí o čtrnáct bodů, a povolili tak soupeři kosmetickou úpravu skóre na přijatelný rozdíl. Krnované v utkání ztratili svého kapitána Petra Grosse. Byť získal faul za prorážení soupeře v útoku, spadl tak nešťastně, že si velmi nepříjemně narazil záda a bude týmu v dalších zápasech citelně chybět.

Sestava a body: Opršal 23, Gazdík 23, Cikánek 16, Biskup 8, Hradečný 4, Gross 2, Kostrhoun 2, Volný, Samlis, Luska.

BK Den Braven Krnov - TJ Slavia Kroměříž 96 : 81

Hosté se krnovské palubovce představili jako velmi kompaktní celek s výbornou hrou v útoku i obraně. Krnované se celou úvodní čtvrtinu nedokázali prosadit proti flexibilní zónové obraně Kroměříže, stříleli často nepřesně z trojek nebo zpod koše. Navíc předvedli velmi propustnou obranu, kterou soupeř překonával až nečekaně lehce. Hosté přehrávali svého soupeře téměř drtivým rozdílem a zcela po zásluze se ujali patnácti bodového vedení. V posledních třech minutách poločasu se však vzchopili, trpělivou hrou pronikali do soupeřovy zóny a skórovali. Vyrovnaný stav byl pro hráče Krnova povzbuzením do dalšího vývoje hry.

Po přestávce vstoupil domácí tým na hřiště s velkým odhodláním konečně lépe bránit střelce Kroměříže. Netypickou obranou, v níž rychlý Biskup bránil osobně po celém hřišti nejlepšího hráče soupeře a zbytek týmu hrál zónu ve čtverci, dokonale svého soka překvapil. Hráči najednou ožili, dokázali pod vlastním košem doskočit nepřesné střely hostů a rychlým přechodem do útoku snadno zakončovali. Navíc pěti trojkami rozstřílel obranu Biskup, následován zpod koše Cikánkem a Gazdíkem, kteří zároveň podpořili úspěšné nájezdy Opršala. Hosté se dostali do potíží s fauly a byli nuceni střídat, skóre pak začalo velmi rychle narůstat ve prospěch Krnova. Zraněného kapitána týmu Grosse v obraně nahradil Hradečný, jenž také pro tento zápas převzal roli kapitána.

Vítězstvím hráči potvrdili postavení v tabulce dorostenecké ligy. Aktuálně mají na svém kontě dvanáct výher a jedinou porážku. Výhled do dalších kol však nabízí těžké zápasy. Již zítra hrají na domácí palubovce odložený zápas s druhým týmem z Hradce Králové, začátkem příštího týdne v pondělí se pak Krnov utká s nebezpečnými Svitavami.

Sestava a body: Opršal 30, Biskup 23, Cikánek 21, Gazdík 16, Hradečný 2, Kopecký 2, Kostrhoun 2, Volný, Samlis.

BK Den Braven Krnov „B“ - BK Opava „B“ 58:45

V prvním zápase hrálo mužstvo mnohem kolektivněji, lépe operovalo v útoku a dařila se mu rovněž spolupráce mezi malými rozehrávači a pivoty. Byl to Krnov, kdo po takřka celou dobu držel otěže nad vývojem utkání pevně ve svých rukou. Tým podržel zejména aktivní Biskup z dálky, jemuž zdatně sekundoval Volný zpod koše. Krnovský kádr nakonec po zásluze s bezpečným rozdílem třinácti bodů zvítězil.

Body: Biskup 16, Volný 13, Schulz 11, Šamla 4, Řídký 3, Kostrhoun 3, Haščin 2, Jollet 2, Šnirch 2.

BK Den Braven Krnov „B“ - BK Opava „B“ 54:51

Do druhého utkání krnovští kadeti nastoupili již bez střelce Biskupa, jehož absence se projevila ve střelecké letargii. Hráči byli v útoku naprosto bezzubí a dali pouhé čtyři body za prvních deset minut hry. V obraně však pracovali mnohem lépe a hosté získali pouze mírný náskok. Hra Krnovanů se rapidně zlepšila až po přestávce. Úspěšnou šňůrou v podobě 17:2 definitivně otočili skóre na svou stranu a získaný náskok udrželi až do konce zápasu, který krnovské družstvo vyhrálo rozdílem pouhých tří bodů.

Body: Šnirch 13, Šamla 9, Schulz 8, Jollet 8, Kostrhoun 7, Řídký 5, Buráň 2, Volný 2.