BK Den Braven Krnov vers. BC Kolín 90:46 (21:7, 40:15, 56:23)

Krnované poprvé nastoupili před domácím publikem a také poprvé v optimální sestavě. Základní pětice Opršal, Gross, Biskup, Cikánek a Volný od počátku přesvědčivě přehrávala sice snaživého, ale technicky méně zdatného soupeře. Hosté neměli žádnou protizbraň na útočnou hru Krnova a také měli značné problémy s krnovskou obranou.

V ní vynikali malí hráči Biskup, Gross a Opršal, kteří mnohokrát velmi snadno získali míče v rozehrávce hostů a rychle zakončovali. Teprve v poslední čtvrtině polevili domácí v obraně a nechali soupeřovy hráče několikrát samotné při střelbě, a tak hosté dali téměř tolik bodů jako za předchozí tři čtvrtiny dohromady. Ovšem stačilo to pouze na kosmetickou úpravu skóre.

Sestava a body: Biskup 19, Cikánek 17, Opršal 16, Gross 16, Gazdík 13, Hradečný 4, Volný 4, Kopecký 1, Samlis.

BK Den Braven Krnov vers. Sokol Praha Žižkov I 96:53 (20:21, 45:33, 72:45)

Nedělní zápas začali Krnované velmi vlažně, když úplně podcenili mladé pražské naděje. Hráči Žižkova totiž byli o jeden až dva roky mladší a v této soutěži pod vedením zkušeného trenéra a bývalého reprezentanta Petra Tremla (trénoval i prvoligový celek mužů USK Praha) získávají cenné herní zkušenosti. Hosté byli mnohem pohyblivější, živější a projevili také větší snahu v obraně. Ta byla největší slabinou domácího celku a připomínala spíše ementálský sýr než nepropustnou hráz.

Krnovští hráči se však po důrazné domluvě v šatně vzpamatovali a v druhé polovině utkání už zcela jasně dominovali. Pod oběma koši dobře pracovali Gazdík s Cikánkem a po doskocích mohli rozehrávači Opršal s Biskupem posílat dlouhé míče na rychlíka Grosse, který úspěšně zakončoval. Domácí také měli více vyrovnanou lavičku a postupně uvadajícího soupeře nakonec deklasovali rozdílem třídy.

Sestava a body: Opršal 22, Cikánek 20, Biskup 17, Gross 15, Gazdík 13, Hradečný 4, Samlis 3, Kopecký 2, Volný.