Sokol Hradec Králové vers. en Braven Krnov 79:68 (19:18, 44:33, 63:55)

Domácí tým byl v tomto zápase favoritem, protože se jedná o výběr Hradce a jeho blízkého okolí. Hlavní předností domácích byl velmi rychlý přechod do útoku, který hosté nedokázali pokrýt. Minimálně 10x šli soupeřovi hráči do přečíslení po obranných doskocích a hlavně je úspěšně zakončovali. Domácí také využívali překvapivou trojkovou střelbu dlouhých hráčů, kteří dali dohromady 7 trojek. Až na druhou čtvrtinu, kterou Krnov prohrál o 10 bodů, byly ostatní části hry naprosto vyrovnané a bylo opravdu škoda, že Krnované nedokázali lépe doskakovat v útoku.

Ve druhém poločase se totiž hráči rozehráli k dobrému výkonu, kdy rozehrávač Opršal dostával míče k zakončení pivotů Cikánka a Gazdíka. Vždy když se hosté přiblížili na rozdíl 6 bodů, kontrovali domácí proměněnou trojkou, která srážela hosty opět ke dnu. Největší naději na zvrat měl Krnov 3 minuty před koncem, kdy hráči po trojkách Opršala a Grosse snížili na 66:71, ale pak opět propadli v zabezpečení obrany a Hradec Králové si již vítězství nenechal ujít.

Sestava a body: Opršal 26, Cikánek 18, Gazdík 14, Gross 7, Hradečný 2, Kostrhoun 1, Hlaváček, Luska.

BK Svitavy vers. Den Braven Krnov 70:79 (15:18, 33:42, 50:63)

Nováček soutěže začal proti Krnovu ve velkém stylu, když bezpečně proměnil hned první střely včetně dvou trojek z nacvičených signálů. Hosté se naopak dostávali ke své hře jen velmi pomalu a hlavně těžili z chytrosti rozehrávače Opršala. Ten byl pro domácí borce k nezastavení a jen v prvním poločase nastřílel 29 bodů. Když Krnované dokázali přečíst nacvičené akce soupeře, dokázali ho dostat pod tlak a donutili ho zakončovat z nepřipravených střel.

Ve druhé půli už se více zapojili do střelby ostatní hráči, když se z dálky trefoval Gross a zpod koše pivoti Cikánek s Gazdíkem. Krnov své 15 bodové vedení neustále udržoval, i když domácí hodně zlobili přesnými střelami z trojek. Více zkušeností nakonec přineslo Krnovu zasloužené vítězství na půdě soupeře a první body do tabulky Dorostenecké ligy.

Sestava a body: Opršal 42, Gross 13, Cikánek 12, Gazdík 8, Hradečný 4, Kostrhoun , Hlaváček, Luska.