BK Den Braven vers. BK Jihlava 79:72 (29:18, 53:33, 70:44)

V prvním mistrovském zápase začali Krnované velmi dobře a svého soupeře zcela vyvedli z míry. Domácí měli v zádech kvalitní přípravu v podobě zápasů na Intext Cupu 2007 a také zápas 1. kola Českého poháru v Prostějově. Herní zkušenosti hráčů se projevily především v lepší sehranosti a také střelbě. Hosté se totiž velmi dlouho na hřišti hledali, nevycházeli jim žádné akce a velmi těžko překonávali krnovskou obranu. Výbornou hru předváděli Krnované až do konce třetí čtvrtiny, kdy vedli už rozdílem 30 bodů. Ale pak najednou hráči polevili v koncentraci, dovolili hostům vstřelit laciné koše a ti se najednou nevídaně vzpamatovali.

Ani oddechové časy krnovského trenéra Nálepy hráčům nepomohly, protože nedokázali udržet míč ve hře a také stříleli z nepřipravených pozic. Poslední čtvrtinu prohráli Krnované 28:9 a mohli jen děkovat za předchozí vysoký náskok, který už horko těžko udrželi do samotného závěru zápasu.

Sestava a body: Kalus 28, Čarnecký Marian 17, Velčovský 10, Opršal 10, Lukáš 6, Janovský 7, Křištof 3, Ševčík, Němec.

BK Den Braven vers. SK Žabovřesky Brno 69:60 ( 12:15, 31:35, 45:48)

V nedělním zápase přivítali domácí velmi nebezpečný celek z Brna, který vždy patřil do špičky této skupiny 2. ligy. Hosté byli sice jasnými favority, ale tuto roli zvládali jen na začátku zápasu. Přesnými trojkami získali vedení 28:14, ale domácí se naštěstí v pravý čas vzchopili a opět tento náskok dotáhli. Téměř po celý zápas byli hosté o pár bodů v čele, ale nikdy si nevystříleli rozhodující náskok. Krnované hráli hodně takticky, brzy zastavovali soupeře, aby nemohl rozehrát své oblíbené rychlé akce.

Brňané působili více basketbalovějším dojmem, hráli více nacvičených akcí a systémů, ale přesto nedokázali přesně zakončovat. Krnov byl naopak tvrdší v obraně, nedovolil hostům žádný koš zadarmo a rozhodující úder si ponechal do poslední čtvrtiny. Úsek hry mezi 32. a 38. minutou vyhrál 17:0 a získal velmi důležité vedení 62:52. Hosté byli v té době hodně nervózní, zbytečně se snažili rychle vystřelit, naštěstí pro domácí neúspěšně. Taktickou hrou tak Krnov dospěl k překvapení kola a zasloužené výhře.

Sestava a body: Čarnecký Marian 26, Velčovský 16, Kalus 11, Křištof 10, Janovský 4, Lukáš 2, Ševčík, Němec.