A hráči se divákům předvedli ve velmi dobré formě, když v souboji o první místo v tabulce doslova převálcovali oslabeného soupeře z Nového Jičína rozdílem třídy a naopak v neděli prokázali už poněkolikáté pevné nervy v koncovce zápasu, kdy překvapili soupeře z Karviné zvýšenou aktivitou hry v posledních třech minutách zápasu. Po polovině odehraných utkání má tým na svém kontě 8 vítězství a jedinou porážku a je v prozatímní tabulce na druhém místě za Hradcem Králové, který mástejný počet bodů.

BK Den Braven Krnov vers. BC Nový Jičín 94 :50 (27:12, 56:22, 76:34)

Sobotní zápas měl být pro krnovské hráče vrcholem první poloviny soutěže, kdy oba soupeři měli na svém kontě jedinou porážku. Hosté však přijeli oslabeni o dva klíčové hráče a jejich náhradníci na své soupeře absolutně nestačili. Krnované měli vývoj zápasu od počátku pevně v rukou a hlavně úvodní minuty daly ráz celému zápasu. Domácí výborně bránili a dařilo se jim také v útoku, kdy úspěšně zakončovali nacvičené akce. Hosté sice měli ve svých řadách vysoké hráče, ale ti se nemohli tentokrát vyrovnat s podkošovými hráči Krnova.

Svůj prozatím nejlepší výkon podal zejména Gazdík, který se ve střelbě pod košem prakticky nemýlil, a výrazně tak ulehčil krnovské opoře sestavy Cikánkovi. Hosté nevěděli, koho mají dříve bránit, a tak se oba krnovští pivoti stali nejlepšími střelci domácího týmu. Do další fáze hry už nastoupili i ostatní hráči lavičky, a přesto se Krnované dočkali zaslouženého vysokého vítězství.

Sestava a body: Cikánek 28, Gazdík 20, Opršal 17, Biskup 11, Gross 8, Hradečný 4, Volný 6, Kopecký, Samlis.

BK Den Braven Krnov vers. TJ Sokol Karviná 74 :66 (18:15, 32:35, 49:48)

Tradiční soupeř krnovského mužstva se představil ve velmi dobrém světle, i když měl na svém kontě o dvě porážky více než domácí tým. Hosté měli značnou fyzickou převahu ve výšce i váze hráčů.A tuto svou výhodu se snažili zvýraznit i zónovou obranou 3-2, se kterou měli úspěch v sobotním vítězném zápase s Opavou.

Krnované nejprve předvedli několik úspěšných zakončení z nacvičených akcí, ale pak už hosté zpozorněli a nepustili soupeře do své zóny. Úspěšně donutili domácí střílet z dálky a snažili se doskakovat odražené míče. Naštěstí pro domácí se trefili z trojek Biskup a Gross, a tak první část hry vyhrál Krnov o pouhé tři body 18:15. Druhá čtvrtina patřila zcela soupeři, který dokázal využívat svých vysokých podkošových hráčů k zakončení pod košem Krnova. Domácí tým se vzchopil po přestávce, kdy obranu Karviné rozstříleli Opršal a trojkami Biskup, přesto vedl Krnov o pouhý jeden bod.

Do závěrečné čtvrtiny vstoupili lépe Karvinští, když se hráčům nepodařilo ubránit trojky jejich nejlepšího střelce z dálky. Za stavu 56:52 pro hosty se podařila hráčům šňůra 9:0 po koších Gazdíka, Opršala, trojce Grosse a šestkách Cikánka. Tyto body vlily novou „šťávu“ do hry krnovských hráčů a závěr zápasu už měli pevně pod kontrolou. Hosté zastavovali útoky Krnova jen za cenu faulů, které šestkami trestali Opršal s Grossem. Na výhru se tentokrát hráči hodně nadřeli, ale opět potvrdili, že koncovky vypjatých zápasů zvládají skvěle a byli zaslouženě „odměněni“ potleskem přítomných diváků.

Sestava a body: Opršal 16, Biskup 16, Gross 16, Cikánek 11, Gazdík 10, Kostrhoun 3, Hradečný 2, Volný, Kopecký, Samlis.