BK Opava – BK Den Braven Krnov 68:69 (23:18, 39:29, 57:54)

Do prestižního derby nastoupili Krnované opět v kompletní sestavě, když se do základní sestavy vrátil zraněný pivot Cikánek. Hosté začali zápas ve velkém stylu a ujali se vedení po dobré spolupráci Opršala s Cikánkem. Obrat nastal poté, co byl pilíř krnovské sestavy Cikánek střídán po třech osobních chybách. Domácí hráči ihned začali najíždět více pod krnovský koš, kde hlavně úspěšně zakončovali.

Hostům se ve druhé čtvrtině vůbec nedařila střelba z dlouhé vzdálenosti, a tak byli nuceni více skórovat zpod koše. Naštěstí byli úspěšní pivoti Gazdík, Kostrhoun i Volný, kteří tak alespoň nedovolili soupeři bodově odskočit na vyšší rozdíl. Do druhé poloviny už nastoupili hosté v plné síle a začali pomalu, ale jistě odkrojovat bodíky z náskoku Opavy. Ve 24. minutě snižoval Gross trojkou na 44:38, ale vzápětí opět po chybách v obraně domácí odskočili na rozdíl 12 bodů.

Další naději vykřesal hostům dalekonosnou trojkou Biskup, který byl přitom zároveň faulován a šestkou opět snížil na 50:42. Pak nastala chvíle pro rozehrávače Opršala, po jehož koších a trojce si vyžádal trenér domácích oddychový čas. To už ale byli Krnované na koni a poprvé se ujali vedení 62:61 v 34. minutě. Po další trojce Grosse vedl Krnov 67:65 a měl další velké příležitosti. Ty však Opršal, Cikánek či Gazdík neproměnili.

Minutu před koncem se domácí trojkou ujali vedení o bod, ale rozhodující body zaznamenal po šestkách Opršal. Hosté pak ubránili útok soupeře, měli míč pod kontrolou, ale 10 vteřin před koncem zbytečně vystřelil trojku Biskup. Nepřesnou střelu doskočili domácí a šli ihned do rychlého protiútoku dva na jednoho obránce Opršala. Svoji nabídnutou šanci však promarnili po dvou neproměněných střelách zpod koše. Krnovští hráči tak zvítězili sice se štěstím, ale svým výkonem v utkánímušli pořádně naproti.

Sestava a body: Opršal 21, Cikánek 14, Gazdík 12, Gross 8, Biskup 6, Kostrhoun 4, Hradečný 2, Volný 2, Hlaváček Jan.