TJ Slavia Kroměříž vers. BK Den Braven Krnov 70:82 (18:17, 37:36, 59:51, 69:69)

V zápase dvou vyrovnaných celků začali lépe hosté, kteří snadno rozebírali obranu Kroměříže. Výborné nájezdy a přihrávky Opršala dokázali realizovat pivoti Gazdík a Kostrhoun. Hosté se tak dostali do vedení 10:3 a po koších Biskupa 15:7. Domácí tým pak přešel do nepříjemné zónové obrany, která dělala hostům velké potíže. Ztráceli míče v rozehrávce, nepřesně stříleli a dostali tak soupeře zpátky do hry.

Krnované hlavně nedokázali ubránit jediného střelce Kroměříže, který jen do poloviny zápasu dal 26 bodů. Proto také přešli do zónové obrany spojené s osobním bráněním střelce soupeře. Domácím hráčům vyšla nejlépe třetí čtvrtina, kdy po rychlých protiútocích snadno překonávali krnovskou obranu a vedli 53:42. Po oddechovém čase však Krnov zlepšil doskakování pod soupeřovým košem, hráči se rychleji vraceli do obrany a pomalu ukrajovali náskok domácích.

V 38. minutě vyrovnal skóre Gross a pak se nikdo už nedokázal úspěšně trefit. V prodloužení zcela jasně dominovali hosté, kteří předvedli výbornou obranu, která nedovolila soupeři dát za 5 minut ani jeden koš. Naopak svou herní vyzrálost prokázal Opršal, jehož nájezdy do koše byly pro domácí smrtelné.

Sestava a body: Opršal 26, Biskup 20, Gross 18, Gazdík 16, Kostrhoun 2, Hradečný, Hlaváček, Volný.

SK UP BCM Olomouc vers. BK Den Braven Krnov 66:76 (16:15, 32:29, 52:57)

Největší problém dělal hostům velký prostor v olomoucké hale, kdy nedokázali hráči přesně zamířit. V obraně pracovali hráči na jedničku, ale se střelbou měli obrovské problémy. Nejen při střelbě z dálky, ale také z nájezdů do koše. Navíc se hráči nechali rozhodit některými spornými výroky rozhodčích, kteří pomáhali soupeři, jak mohli. A tak se postupně domácí tým ujal malého vedení, naštěstí jen max. o 5 bodů. Hostům pomohlo i střídání, když nastupující Hradečný dal dva důležité koše, a snížil tak narůstající náskok Olomouce.

Mnohem lepší hru začali předvádět Krnované po poločasové přestávce, kdy se konečně trefili z dálky Biskup i Gross, ale další chyby v rozehrávce neustále pomáhaly domácím udržovat vyrovnané skóre. Hlavní trhák předvedli hosté v posledních minutách zápasu, kdy se začalo dařit Opršalovi a Gazdíkovi. Náskok 10 bodů si hráči vystříleli až v posledních dvou minutách zápasu.

Sestava a body: Opršal 20, Biskup 17, Gazdík 13, Gross 12, Volný 6, Kostrhoun 4, Hradečný 4, Hlaváček, Samlis.