BK Den Braven Krnov vers. Darren Chrudim 61:80 (17:16, 29:40, 39:67)

Hosté přijeli v roli favorita, jelikož zaujímají druhou příčku prozatímní tabulky dorostenecké ligy. To krnovský tým byl oslaben o některé klíčové hráče: rozehrávače Svěchotu a pivota Dvořáčka, kteří dali přednost jiným aktivitám. Proto se trenér Opršal rozhodl dát příležitost mladým nadějím z mužstva kadetů.

První desetiminutovku zahráli Krnované skvěle, dobře se uvolňovali v útoku a hlavně úspěšně zakončovali Cikánkem, Opršalem a Šutovským. Ovšem pak přešli hosté na zónovou obranu 3-2, se kterou měli protihráči velké potíže. Míč končil většinou v rukou obranného valu soupeře a ten ihned přecházel do rychlých brejků. Za odměnu jim bylo několik velmi laciných košů, když se Krnované vůbec nedokázali vrátit do obrany.

Navíc jim nevyšla změna na stejný obranný systém, který hosté rozstříleli trojkami od postranní čáry. Po poločasové přestávce vyrukovali Krnované s celoplošným presinkem, který měl rozhýbat jejich hru, ale bohužel v útoku byli hráči naprosto bezzubí. Nedokázali dostat míč do koše ani z těch nejlepších šancí a to byla jejich největší slabina. Hosté byli naopak mnohem produktivnější a dokázali vytěžit z minima maximum. Teprve v poslední desetiminutovce se domácí dokázali prosadit a opět v této části vyhráli, ale bohužel to bylo málo.

Za aktivní hru je nutno hráče pochválit, ale na lepší výsledek mohli pomyslet jen v případě zefektivnění své střelby. Nedělní zápas s Hradcem Králové se nehrál, protože hosté nahlásili hromadnou marodku svých hráčů. O datumu konání utkání vás budeme předem informovat.

Sestava a body Krnova: Šutovský 18, Cikánek 15, Opršal 10, Biskup 6, Gross 5, Lukáš 2, Tománek 2, Fedor 2, Meca 1, Martinec, Tajčman.