Fanoušek, který v těchto mrazivých dnech zavítal o víkendu do bruntálské sportovní haly podpořit dorostenky Slavoje, byl určitě mile překvapen i mimobasketbalovým zážitkem. Přestávky a oddechové časy vyplňovaly svým tanečním vystoupením děvčata pod vedením Kateřiny Mausové a nabudily domácí celek.

Samotný začátek utkání byl stejný jako v předchozích vzájemných utkáních. Soupeř využil počátečního útlumu ve hře Slavoje a rychle se dostal do vedení 8:0. Slavoj si vzal oddechový čas a ten přinesl své ovoce. Děvčata se uklidnila a začala předvádět hru, kterou od nich trenéři očekávali. Zlepšený pohyb v obraně, rychlejší a přesnější kombinace a úspěšné zakončování přineslo jedenáctibodovou šňůru a otočení skóre.

Druhá čtvrtina byla bojem o každý koš. Domácí hráčky se dostaly několikrát do vedení, které vzápětí hostující hráčky srovnaly. Ve hře dominovaly na obou stranách obrany. Dvě minuty před pauzou se začaly prosazovat basketablisty Slavoje, které si vytvořily dobrou pozici pro druhou půli.

Do třetí čtvrtiny vstoupily bruntálské hráčky velice koncentrovaně. Dobrá týmová hra, bojovnost a zlepšené doskoky nedovolovaly hráčkám Příboru zakončovat. Pod košem se začala prosazovat Sandra Barnetová, která dokázala úspěšně zakončovat i z nemožných pozic.

Povedená třetí část přinesla domácím do poslední čtvrtiny důležitý náskok. V závěrečné části se domácí tým stále snažil o aktivní hru a nutil soupeřky k chybám. Snaha přinesla hostům pouze korigování stavu. V závěrečných minutách si bruntálské hráčky pohlídaly zaslouženou výhru a vychutnaly potlesk hlediště za první vítězství s týmem Příbora.

TJ Slavoj Bruntál - BK Příbor 72:57 (21:19, 15:11, 20:9, 16:18)

Body: Barnetová 22, Jedličková 20, Pečová Monika 12, Pečová Markéta 8, Pečová Martina 4, Svobodová 4, Urbanová 2, Hollerová.

Úspěšné doskoky porazily Ostravu

Nedělní utkání s Ostravou nebylo zkraje tak vyvedené jako sobotní. Bruntálské hráčky se nesoustředily na hru a ve hře často chybovaly. Jen díky dobré obraně se soupeři nepodařilo bodově utéci na velký rozdíl. Hlavně první poločas dosti připomínal nepovedené utkání v Pardubicích.

Změnu ve hře Slavoje přinesla druhá čtvrtina. Bruntálská útočná snaha byla díky zlepšené práci s míčem a pohybu korunována úspěšnějším zakončováním. Domácím pomohla převaha na doskocích. Ostravské hráčky se k zakončování dostávaly převážně jen střelbou ze střední vzdálenosti. Jejich neúspěšné pokusy se dařilo hráčkám Slavoje sbírat a zakládat protiútoky.

Ve druhém poločase byl obraz hry podobný jako ve druhé čtvrtině. Mírná herní převaha domácích zajišťovala postupné navyšování náskoku. Soupeřky se těžce dostávaly pod koš a musely si většinou vystačit střelbou z dálky. Hosté navíc zbytečnými fauly dávaly domácím možnost střelby z čáry trestného hodu.

V poslední části basketbalistky Slavoje kontrolovaly utkání a žádné drama nedovolily. Po skončení si hráčky Slavoje připsaly zaslouženou výhru a mohly se těšit z vydařeného víkendu.

TJ Slavoj Bruntál - SBŠ Ostrava „B“ 83:56 (14:11, 24:14, 20:13, 25:18)

Body: Barnetová 34, Jedličková 21, Pečová Martina 10, Pečová Monika 6, Hollerová 4, Pečová Markéta 4, Urbanová 4, Svobodová.

„Za víkendová utkání si tým zaslouží velkou pochvalu. Hlavně sobotní utkání bylo povedené a všechna děvčata odvedla velmi dobré výkony,“ zhodnotil krátce víkendové výkony svého týmu kouč Dalimil Morys.