Nejlépe se umístili mladší dorostenci, kteří obsadili vynikající 5. místo. O jednu příčku hůře skončili muži a starší dorost nakonec doslova na poslední chvíli vydoloval 8. příčku. Ovšem sezóna basketbalistům zdaleka nekončí. Dorost se chce zúčastnit kvalifikačního turnaje o extraligu, mladší a starší žáci bojují v Poháru sdružených krajů Moravskoslezského, Moravského a Zlínského až do poloviny května.

Jednu z nejlepších sezón mají za sebou krnovští muži. Ještě před samotnou sezónou se nevědělo, zda vůbec do soutěže nastoupí a kdo se ujme kormidla po odstoupivším dlouholetém trenérovi, kterým byl Zdeněk Čarnecký. Nakonec se nelehkého úkolu ujal Vladimír Nálepa a ukázalo se, že to byla dobrá volba. Jako trenér vedl v dorostu řadu hráčů, kteří jsou nyní oporami mužského týmu a tak měl přehled o tom, co od hráčů může očekávat. Hlavním dlouhodobým problémem krnovského celku jsou odchody hráčů na vysoké školy po celé ČR. Mužstvo se pak schází kompletní pouze 1x týdně, protože hráči dojíždějí z Olomouce, Ostravy, Brna atd. Naštěstí trénují ve svých vysokoškolských klubech a tak dbají o svou sportovní výkonnost. Mužstvu se v letošní sezóně podařilo porazit na domácí půdě všechny výše postavené soupeře až na první tým tabulky VŠB Ostrava, kde hrála řada prvoligových hráčů. Naopak mužstvo zaváhalo a rozdávalo dvakrát body níže postaveným celkům Kroměříže a Poruby, ovšem mužstvo nebylo v těchto zápasech kompletní. Toto zaváhání však napravilo vítězstvím v Porubě, Brně a Boskovicích.

Na hřištích soupeřů se hráčům už tolik nedařilo a ostatní zápasy prohrálo. Jedním z faktorů těchto porážek byla i nepřítomnost klíčového rozehrávače Michala Čarneckého, který hraje v druholigové Opavě. Tento ač věkem mladý hráč, byl jedním z hlavních tahounů týmu v soutěži a patřil k nejlepším střelcům mužstva. To se v letošní sezóně opíralo o výkony kapitána Janovského, křídel Krajdla, Mariana Čarneckého a Velčovského, pivotů Kaluse, Křištofa a Blejchaře a také dalšího mladíka na rozehrávce Manolcise. Své si odehráli i Ryšánek, Ševčík a Strnisko. Starší dorost měl před sezónou mnohem vyšší ambice než nakonec ukázal. Navíc měl sezónu velmi dobře rozjetou a po první čtvrtině se pohyboval v horních patrech tabulky. Zlom přišel v zápasech se Šumperkem, které tým prohrál zcela zbytečně. V prvním přišel o vítězství v závěru zápasu, kdy neudržel nervy na uzdě Lukáš, který se nechal vyloučit po sporném výroku rozhodčích. Navíc dostal od disciplinárky stop na 4 zápasy. Toto utkání tým prohrál o jediný koš a odvetu o pouhý bod. Od té doby se mužstvo jakoby vnitřně rozložilo, netáhlo za jeden provaz a najednou začalo prohrávat i zápasy se soupeři, které za normálních okolností běžně poráželo. Vyvrcholení krize přišlo v Humpolci, kam odjelo pouze torzo týmu, když někteří hráči dali přednost jiným aktivitám. Soupeř tak získal první výhru v soutěži a Krnov naopak velmi výrazně ztratil v boji se stejně postavenými soupeři. V posledních zápasech doslova vydolovali hráči výhru nad Novým Jičínem, která jim pomohla při souhře šťastných náhod k udržení soutěže.

Tým v lize startoval v tomto složení : Opršal, Strnisko, Stanovský, Němec, Kykal, Lukáš, Helísek, Mrověc a Rusek. Z mladšího dorostu nastupovali : Svěchota, Lukáš, Šutovský, Dvořáček, Ovčačík a Vasiliadis.

Nejlepší výsledky podávali mladší dorostenci, kteří při troše štěstí mohli bojovat i o třetí místo. K dosažení tohoto cíle by ale musel mít kvalitnější pivoty než v letošní sezóně měl. Podkošoví hráči byli největší slabinou mužstva a často zde zaskakovali i hráči starších žáků, kteří sice nezklamali, ale proti o dva roky starším protivníkům se tolik neprosazovali. Družstvo tak drželo trio výborných „malých“ hráčů Svěchota, Lukáš a Šutovský, kteří pravidelně dávali téměř tři čtvrtiny všech bodů mužstva v zápasech. Tým dokázal potrápit všechny favority na první místo, ale bohužel vinou úzkého kádru nedokázal dotáhnout zápasy do vítězného konce. Mrzí především prohra o koš s třetím Hladnovem či v prodloužení s Pelhřimovem, kde ještě minutu před koncem vedl tým o 5 bodů, ale zápas řadou zcela nepochopitelných chyb ztratil. Mimo opor Svěchoty, Šutovského a Lukáše v mužstvu startovali : Dvořáček, Ovčačík, Fedor, Vasiliadis, Tajčman, Pizur a Stodůlka. Ze starších žáků v týmu nastupovali : Opršal, Meca, Cikánek, Gross, Hlaváček a Smička. V příští mistrovské sezóně nastoupí za Krnov v ligových soutěžích tato mužstva: muži ve 3.lize, dorost U18 (hráči ročníků 1990 a 1991) v dorostenecké lize (tým zkusí i kvalifikaci o extraligu) a dorost U16 (ročník 1992 a 1993) také v dorostenecké lize.