V neděli 5. ledna v brzkých ranních hodinách odletěl bruntálský závodní tým BP Autosport do Dubaje, kde se zúčastní prestižního vytrvalostního podniku 24 HOD Series Dubaj. V bruntálských dílnách vzniklo ve spojení s brněnským týmem RTR Projects zbrusu nové závodní auto v podobě BMW M3 GTR.

„S tímto autem jsme již loni absolvovali stejný čtyřiadvacetihodinový závod v Barceloně, kde jsme se umístili na druhém místě ve skupině a v absolutním pořadí na sedmnáctém místě z celkového počtu padesáti čtyř startujících posádek," prozradil šéfmechanik a hlavní závodní stratég bruntálského týmu Karel Knop. Auto se osvědčilo a takřka okamžitě bylo rozhodnuto o lednovém startu v Dubaji.

Následovala kompletní repase celého vozu a logisticky náročná přeprava nejen auta, ale i celého týmového zázemí do Dubaje.

.

V Dubaji startují v pátek

Po přesunu do Dubaje bude tým pln očekávání, v jakém stavu najde vozidlo po dvouměsíční plavbě lodí. „Máme zhruba dva dny na to, abychom dali auto do perfektního stavu a připravili ho na náročný závod," uvedl Karel Knop.

Ve středu čekaly bruntálské motoristické mágy administrativní a technické přejímky a první volné tréninky. Ve čtvrtek je na programu povinná denní a noční kvalifikace a pro celý tým začíná v podstatě třídenní závodní maratón. Noční kvalifikace končí kolem půlnoci a mechanici mají jen pár hodin na to, aby opět zrevidovali celé auto a připravili ho na páteční start.

Start závodu je v pátek 10. ledna v 11 hodin dopoledne našeho času a cíl v sobotu v 11 hodin dopoledne. Letos se na startu objeví osmdesát sedm aut z celého světa.

.

Příprava byla náročná

Podle slov managera závodního týmu Martina Šípka byla příprava celého projektu velmi náročná a je za ní spousta odpracovaných hodin všech mechaniků i celého realizačního týmu. Příprava trvala v podstatě několik měsíců a nebylo vůbec jednoduché logisticky celý projekt zvládnout.

„Cítím, že jsme jako tým zúročili všechny naše letité zkušenosti, udělali pro to všechno a pevně věřím, že neuděláme ostudu a vybojujeme pěkný výsledek. Jedeme tam jako jediní Češi a uděláme maximum pro dobrou reprezentaci naší země a taktéž drsného bruntálského kraje, pochopitelně již třetím rokem se zubatou žábou v čele," konstatoval manažer Martin Šípek.

Závod bude přenášet televize SPORT 5, živý přenos poběží i na: www.24hdubai.com/Live-TV-Channels-and-Highlight-broadcasters.

.

Složení týmuJezdci: Tomáš Miniberger ČRBrno, Michal Vítek ČR-Pardubice, Sergej Paulavets Bělorusko, Jan Červenka ČR-Praha, Milan Kodídek ČR-Praha
Mechanici: Petr Valášek, Zdeno Žiga, Karel Kusý, Martin Černý, Robert Šípek

Týmový kuchař: Václav Frýda
Šéfmechanik: Karel Knop

Manager: Martin Šípek, Klára Mladá