Za nádherného počasí se na start závody postavilo celkem sedmnáct jezdců. „A to se ještě někteří nedostavili, nebo neměli v pořádku své závodní vozy," podotkl hlavní pořadatel Jan Dohnal. Závod byl opět vypsán pro dvě divize a to D.1. a D.2.

„Letošní závodní sezona má naplánováno šest pohárových závodů a ještě jeden volný v měsíci říjnu. Pohárové závody se jedou jednou za měsíc od dubna do září," povídal Dohnal a pokračoval: „Novinkou letošní závodní sezony je nový systém bodování základních a finálových jízd. Každá základní či fínálová jízda se počítá do celkové klasifikace Poháru."

Už první pohárové klání ukázalo skvělou podívanou a diváci, kterých se sešla pěkná řádka, se rozhodně nenudili. „Touto cestou chci poděkovat všem našim divákům a příznivcům, že si našli cestu na závod. I tentokrát závod navštívil velký počet diváků, což naznačuje, že o auto hobby cross v Rýmařově je zájem.

Nebyli to jen diváci z Rýmařova, ale i ze širokého okolí. Závodů se totiž zúčastnili jezdci z Přerova, Červenky, Uničova, Raškova, Štěpánova, Horního Města, Krnova, Města Albrechtic, Opavy a Rýmařova. Dokonce se nám ozvali jezdci ze Slovenska. Jejich účast na našich závodech je samozřejmě vítána. Vše se musí ještě doladit," pochvaloval si Jan Dohnal.

Výsledky 1, pohárového závodu Auto Lašák Hyundai Cup Rýmařov 2014

Divize D.1.
1. Dominik Křistek (Škoda Felicia/Uničov)
2. Zdeněk Krčmář (Škoda Felicia/Štěpánov)
3. Petr Vašíček (Škoda Felicia/Rýmařov)

Divize D.2.
1. Ondřej Lalák (VW Golf/Krnov)
2. Drahoslav Zavadil (Ford Fiesta/Červenka)
3. Alfréd Heinisch (VW Golf/Rýmařov)

Další pohárový závod je naplánován na sobotu 31. května. Více se diváci a příznivci auto hobby crossu dozvědí na webové stránce: www.auto-hobby-cross-rymarov.blog.cz.