Pořadatelé upozorňují, že technická a formální přejímka vozů je naplánována od 8.00 do 9.30 hodin. Rozprava s jezdci proběhne v 9.30 hodin a tréninkové jízdy v čase od 9.40 hodin do 10.00 hodin. Start závodu je naplánován na 10.10 hodin. Na programu jsou pro Divizi D 1 do 1 400 ccm čtyři základní a jedna finálová jízda. V Divizi D 2 nad 1 400 ccm se jedou základní jízdy na šest kol a finálová jízda na dvanáct kol.

Pokud bude zájem o účast na závodech ze strany žen, tak ty pojedou svůj závod na dvě tréninková kola a šest závodních kol.

V sobotu se jedná již o čtvrtý závod letošního šestidílného seriálu „Auto Lašák Hyundai Cup Rýmařov 2013". I tento závod slibuje pro příznivce motoristického sportu zajímavou podívanou.

V divizi D 1 je průběžně na čele celkového hodnocení seriálu Jiří Křistek před Františkem Zacharou a Dušanem Jenčkem. V Divizi D 2 je stále otevřený boj o celkové vítězství mezi krnovským jezdcem Ondřejem Lalákem a rýmařovským jezdcem Miroslavem Šubou. Mezi oběma závodníky je rozdíl pouhých dvou bodů ve prospěch krnovského Ondřeje Laláka. Seriál závodů měl měsíční pauzu z důvodu dovolených.

Pořadatelé čtvrtého dílu seriálu očekávají větší počet jezdců dokonce i z opavského regionu, což určitě přidá závodům na kvalitě. Sobotní závod se jede na známé autokrossové trati pod firmou Styrotrade v Rýmařově. Pořadatelé touto cestou zvou do Rýmařova všechny jezdce a diváky, pro diváky je zajištěn také veškerý příslušný servis.

Informaci o rýmařovských závodech příznivci motosportu najdou na www.auto-hobby-cross-rymarov.cz.