Příznivci tentokráte uvidí v akci nejen silné stroje, ale také závody motorek a čtyřkolek. Závody začínají ráno v 9. hodin. Tříhodinovou vytrvalostní jízdu budou dopoledne absolvovat motorky a čtyřkolky. Po polední pauze bude pořadateli odstartován šestihodinový vytrvalostní závod automobilů.

Startovní praporek této kategorie pozvednou pořadatelé ve 13. hodin. Četné startovní pole dosud čítá více než třicet automobilových posádek a téměř stovku motorek a čtyřkolek. Dle organizátorů nebudou dnes na trati chybět také zahraniční účastníci ze Slovenska, Maďarska nebo Polska. Trať v Sosnové je proslulá svými rychlými úseky na lukách, stejně jako náročnými trialovými sekcemi mezi stromy a zvláštní pozornosti se těší také blátivý rybníček, který skýtá atraktivní pohled na brodící se stroje.

Součástí vytrvalostních závodů je střídání jezdců za volantem nebo řídítky závodních strojů stejně jako dotankování paliva. O výsledcích dnešních závodů bude kromě spolehlivé techniky i servisu rozhodovat také fyzická a psychická kondice závodníků. Pořadatelé zvou všechny příznivce na vzrušující a jedinečnou podívanou.