Bronz z republiky

Na mistrovství České republiky dorostenců a juniorů do Prahy se nominovala také talentovaná běžkyně Olympie Bruntál Barbora Šestáková. Už v sobotu nastoupila ke svému prvnímu závodu na 3000 metrů. Více než 2000 metrů byla téměř celá skupinka šestnácti běžkyň pohromadě.

Závodnice se mezi sebou hlídaly, taktizovalo se a už to vypadalo, že se závod rozhodne v posledních metrech. Na metě 500 metrů před cílem se však Šestáková rozhodla nastoupit a razantním zrychlením se jí podařilo spolu se dvěma soupeřkami ostatním utrhnout a vytvořit si asi šedesátimetrový náskok.

Mladé bruntálské atletce však díky téměř pět set metrů dlouhému finiši, kdy celý závod odtáhla, nakonec v závěrečných metrech scházely síly. I tak běžkyně z Bruntálu skončila na výtečném třetím místě v osobním rekordu o více než dvacet sekund lepším v čase 10:48,79 minuty a získala tak pro svůj oddíl další medaili z mistrovství České republiky.

Druhý den nastoupila Barbora Šestáková ke svému druhému závodu v délce 1500 metrů. V tomto závodě se již projevila únava z předchozího dne. Její soupeřky se specializovaly jen na tuto trať a neběžely předešlý den. V závěrečném finiši přes veškerou bojovnost to bruntálské atletce nestačilo na lépe než páté místo v čase 4:59,55 minuty, které je ale i tak velkým úspěchem.

Dvě medaile z Bratislavy

Dalším závodem atletů Olympie Bruntál bylo Mistrovství Moravy a Slezska v bratislavské sportovní hale Elán, kam se vydala z Bruntálu šestičlenná výprava. Svěřenci manželů Šestákových si vedli opět výborně a z šampionátu si odvezli dvě medaile.

Barbora Šestáková zvítězila v závodě dorostenek na 1 500 metrů v čase 5:01,32 minuty. Filip Zátopek v juniorské kategorii obsadil na 1500 metrů 2. místo v čase 4:31,72 minuty. Jan Němec skončil v závodě dorostenců na 800 metrů na 11. příčce časem 2:18,30 minuty.

Mezi staršími žáky bojoval na trati 1500 metrů Martin Strnad a s časem 5:46,22 minuty obsadil 10. místo. Kristýna Birtusová v závodě starších žákyň na 300 metrů vybojovala v čase 47,28 sekundy 13. pozici. Posledním z mladých atletů Olympie Bruntál byl David Zátopek, který v běhu starších žáků 800 metrů obsadil v čase 2.43,03 minuty 16. místo.