V závodě na 3000 metrů startovala Barbora Šestáková a na start běhu na 1500 metrů se postavil Filip Zátopek. Obě běžecké naděje Olympie Bruntál ale potkala smůla, když je cestou na pražské mistrovství napadla střevní viróza. Jak Barbora Šestáková, tak i Filip Zátopek ale i přesto srdnatě k závodům nastoupili a i přes hendikep se na náročné trati rvali o výsledek.

Nejprve se na trať závodu na 3000 metrů dorostenek vydala Barbora Šestáková a více než polovinu závodu se držela v popředí. V závěrečných metrech jí chyběly síly, ale i přesto doběhla na výborné 7. místo v čase 10:53,53 minuty. O nadmíru silné konkurenci tohoto závodu svědčí i to, že rovných devět závodnic zdolalo trať pod 11 minut.

Po Barboře Šestákové vyběhl do mistrovského závodu na 1500 metrů Filip Zátopek. Bruntálský běžec bojoval na náročné trati jak lev, ale oslabení nemocí se bohužel projevilo. I tak ale Filip Zátopek mezi nejlepšími juniory České republiky doběhl na slušném 14. místě v čase 4:24,60 minuty.

„Za svou bojovnost si oba naši atleti zaslouží přinejmenším pochvalu a obdiv, že do závodu ve stavu, v jakém byli, vůbec nastoupili. Za reprezentaci našeho města i TJ Olympia Bruntál jim děkujeme," uvedla trenérka atletů Olympie Bruntál Romana Šestáková.