Na Michalcovou čekalo na náročném a silném turnaji celkem sedmadvacet soupeřek.

Krnovská zápasnice je věkem ještě starší žákyně a na turnaj odjela spíše sbírat cenné zkušenosti, ale hned v prvním kole si poradila s lotyšskou soupeřkou, kterou před časovým limitem položila na lopatky. Také ve druhém kole krnovská borkyně svoji soupeřku z Francie položila na lopatky.

Ve třetím narazila Michalcová na maďarskou reprezentantku, která je vicemistryní z letošního evropského šampionátu kadetek a po vyrovnaném souboji s ní nakonec prohrála pouze 0:2 na body.

Po této porážce se přesunula do skupiny B, ve které každá její soupeřka měla na kontě jednu porážku. V této skupině už znamenala další porážka vyřazení ze soutěže. Ani to ale Michalcovou neodradilo a v prvním duelu se s chutí pustila do soupeřky z Běloruska, kterou porazila hladce 10:3 na body.

V posledním utkání před postupem do bojů o bronzovou medaili čekala krnovskou zápasnici reprezentantka z Francie, kterou také s přehledem položila na lopatky. Boj o bronz byl již nad síly Michalcové, která podlehla reprezentantce z Běloruska 2:13 na body a z turnaje si odvezla krásné páté místo.

Anna Michalcová svou bojovností a technickou vyzrálostí zaujala i reprezentačního trenéra, který ji už nyní pozval do reprezentačního kádru kadetek pro příští rok.