Ředitel školy Karel Knapp navrhl a se svými spolupracovníky také uskutečnil první ročník Vánočního turnaje v nohejbalu. Tento počin byl základem již čtrnáctileté tradice turnaje.

Letošní čtrnáctý ročník uspořádal oddíl Sport pro všechny zdejší velmi agilní muže. Přesto, že turnaj je vypisován jen pro místní obyvatele nebo pracující zaměstnance, byl i letos zájem nad očekávání. I přesto, že se hrálo vmezi svátečním období, v úterý 29. prosince, přihlásilo se dvacet mužstev.

Hrací systém svedl do soubojů nejdříve čtyři skupiny. Po odehrání deseti zápasů ve skupinách postoupila dvě nejlepší mužstva do bojů o účast ve finálové části. Všechna mužstva na dalších místech pak bojovala o konečné umístění. Bylo odehráno dalších čtrnáct utkání, která stanovila toto pořadí bojů o konečné umístění.

V maratonském průběhu turnaje bylo sehráno šedesát čtyři utkání, kterých se zúčastnilo šedesát dva hráčů. O zdárný průběh letos pečovali ředitelé turnaje Martin Špalek a Jiří Gruna, kteří také působili jako rozhodčí, dalšími rozhodčími byli Jaroslav Kotrla , Josef Baránek a Jaroslav Burda.

Při slavnostním vyhlášení výsledků byl starostou města panem Luďkem Volkem a předsedou TJ panem ing. Karlem Handlířem oceněn diplomem a věcnou cenou také zakládající a trvalý organizátor celého turnaje Josef Zikl.

Pořadatelé se již těší na jubilejní ročník a děkují všem dárcům, sponzorům a příznivcům za materiální pomoc. Všem divákům a hráčům s díky přejeme také hodně zdaru v novém roce 2010.

výsledkový servis
Konečné pořadí:
1. Team Gól
2. Legendy
3. Mim Trio
4. Hip hap hop
5. Nejlepší u nás
6. FC Chelsea
7. Kempes Team
8. Amatéři
9. Hráči
10. Čvak
11. Pucos Team
12. Avízo
13. Rangers
14. Tolerantní
15. Rotor Team
16. Odpadlíci
17. Junioři
18. Legendy
19. FC Chelsea
20. Šikulové

Bohumil Vopelka