Na dvoukilometrové a čtyřkilometrové trati závodilo celkem dvaatřicet orientačních běžců. Běhalo se za plného provozu po loukách i městskou zástavbou.

Delší trať absolvovalo jedenáct soutěžících. Nejrychlejší byla osmnáctiletá Jana Jančová z oddílu SK Vrbno s časem 31 minut a 59 vteřin. Na druhé pozici o necelou minutu později doběhl o třicet let starší Pavel Pytela z HO Vrbno. Třetí skončil oddílový kolega Jančové Jiří Juřík.

Na poloviční distanci závodilo dvaadvacet orientačních běžců, většinou dětí ročníku 1999 a mladší. Všechny tři medailové pozice obsadili závodníci ZŠ Karlova Studánka. Nejrychleji zvládli dva kilometry Adéla Chudová, Magdaléna Kunstová a Filip Korhel, všichni ve shodném čase 24 minut a 11 sekund.