Kdy: v pátek 13. září v 17 hodin veřejný cupping, v sobotu 14. září od 9 hodin Coffee Festival 2019
Kde: Krnov

„Tento festival kávy bude: nečekaně velký, našlápnutý, kávově šílený, hudební a bude to show! Taky to bude pro všechny lidi, pro nás, pro vás, pro kávu! Žádné načančané omezující pravidla. Prostě přijďte všichni, co se chcete bavit se známýma u kávy nebo piva nebo drinku nebo něčeho na zub! Všichni, kteří si chcete užít pohodový den i dva!,“ zvou organizátoři.

V Krnově se kávovým věrozvěstem stala kavárnice Šárka Bolatzká, která učí veřejnost nejen používat slovo cupping, ale především vnímat různé odstíny chutí i vůní kávy. Vymyslela festival kávy, aby ukázala, jak se pozná kvalitní káva a jak se připravuje, aby se naplno rozvinuly její přednosti.

Šárka Bolatzká zve všechny v pátek 13. září v 17 hodin na veřejný cupping, což je způsob ochutnávání kávy, kdy se různé druhy káv připravují stejným způsobem se stejnou gramáží a také stejným poměrem vody a extrakce.
V sobotu 14. září se pak centrum Krnova od 9 hodin změní v jednu velkou kavárnu s těmi nejlepšími znalci. Zkrátka tu proběhne Coffee Festival 2019.

Pozvání do Krnova přijali přední odborníci, kteří sledují, co se s kávou děje, než se od pěstitelů dostane až k nám. Stovky návštěvníků při procházce mezi jednotlivými stánky u Prioru mohou testovaly kávu zrakem, chutí i čichem.
„Chceme, aby se lidé o kávu, kterou pijí, zajímali hlouběji,“ uvedla kavárnice Šárka Bolatzká.