Střet vozidel byl záchranářům nahlášen ve čtvrt na deset dopoledne. O čtyři minuty později již byla posádka na místě události. Zdravotníci museli ošetřit jednu vážně zraněnou osobu. Pětašedesátiletá žena zůstala po střetu zaklíněna v automobilu. Při příjezdu záchranářů byla v bezvědomí a přímém ohrožení života, utrpěla poranění hlavy a mozku. Zasahující lékař se postaral o zajištění dýchacích cest postižené a zahájení potřebné léčby.

„Stav ženy vyžadoval definitivní ošetření na traumatologickém centru a pacientka proto byla transportována do Ostravy. Pro rychlou a šetrnou přepravu záchranáři použili vrtulník letecké záchranné služby. Stroj přistál na heliportu v krnovské nemocnici, kde si jeho posádka zraněnou převzala. Postižená byla předána do péče lékařů urgentního příjmu Fakultní nemocnice v Ostravě - Porubě,“ řekl mluvčí záchrané služby Lukáš Humpl.

Celou kolizi zavinil sedmačtyřicetiletý řidič Fordu Mondea, který nedal přednost projíždějící felícíi. „Ta byla doslova odmrštěna do protisměru. Při tom narazila do dalšího projíždějícího vozu značky Toyota Corolla, ve které seděl pětašedesátiletý muž,“ vylíčila průběh kolize policejní mluvčí Pavla Tušková.

Situaci zdramatizoval i velmi hustý déšť, který prodloužil brzdnou dráhu. Škoda na zdemolovaných vozech dosud nebyla odhadnuta. Soudě ale podle zmačkaných plechu tří aut se vyšplhá do statisíců. „U dvou účastníku dopravní byla provedena dechová zkouška. Alkohol u žádného z nich zjištěn nebyl. Zraněné ženě bude odebrána krev v nemocnici a udělán rovněž test na alkohol,“ dodala mluvčí policie Pavla Tušková.