K neštěstí došlo ve středu ve 14.30 hodin na krnovské křižovatce ulic Revoluční, Říční okruh, Šmeralova a Svatováclavská. Osobní vozidlo Ford Windstar se zde střetlo s pětašedesátiletou chodkyní.

„V uvedenou dobu žena přecházela silnici mimo přechod, aby se ze Šmeralovy ulice dostala na protější stranu ulice Revoluční. Z pravé strany přijíždělo vozidlo Ford, jehož řidič právě sledoval výjezd ze své pravé strany z ulice Svatováclavské a na přecházející ženu již nestačil včas zareagovat," popsala policejní mluvčí Ivana Křištofová situaci za jaké došlo ke střetu Fordu s chodkyní.

Při nárazu utrpěla chodkyně těžká zranění. „Záchranáři byli v půl třetí voláni k chodkyni, kterou měl na ulici srazit automobil. Na místě události pracovala lékařská posádka rendez-vous a skupina rychlé zdravotnické pomoci. Pro pacientku následně přilétl vrtulník leteckých záchranářů," popsal zásah mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Zdravotníkům bylo jasné, že těžce zraněná žena v bezvědomí je v přímém ohrožení života, proto byla sanitkou a poté vrtulníkem transportována do nemocnice v Ostravě, kde po několika hodinách na následky zranění zemřela.

„U dopravní nehody v Krnově lékař zjistil poranění v oblasti hlavy, končetin a pánve. Pacientce bylo nutno zajistit dýchací cesty a připojit ji k umělé plicní ventilaci. Po zahájení farmakoterapie a dalších úkonech přednemocniční lékařské péče byla postižená přepravena sanitním vozidlem na heliport, kde si ji převzala posádka letecké záchranné služby LZS Ostrava. Ta pak zajistila vzdušný transport ženy na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě," doplnil Lukáš Humpl s tím, že už při předání pacientky do nemocnice byl její stav označen za kritický.

Policisté budou okolnosti této dopravní nehody a především míru zavinění pečlivě vyšetřovat.