Došlo k tomu na druhé staniční koleji při posunu. „Jednalo se o osobní vlak 3467 z Krnova do Opavy, který má pravidelný odjezd v 5.30 hodin. Při vykolejení byla lehce zraněna vlakvedoucí, ale žádný cestující, protože se jednalo o posun,“ popsala mimořádnou událost na krnovském nádraží Kateřina Šubová regionální tisková mluvčí Českých drah.

Vykolejený vlak, který měl být v Opavě v 6.10 hodin, samozřejmě byl v tento okamžik nepojízdný. Proto místo osobního vlaku byla do Opavy vypravena náhradní autobusová doprava. „Souprava byla opět nakolejena v 10.40 hodin. Dopad této události na železniční dopravu byl minimálni, důsledkem byla jen menší zpoždění vlaků kvůli vyšetřování nehody a neprůjezdnosti druhé staniční koleje,“ dodala Kateřina Šubová

Z předběžného šetření inspektorů ČD ani Drážní inspekce zatím nelze určit, zda se jednalo o technickou závadu či pochybení lidského faktoru. „Také v Krnově, stejně jako pří každé takové mimořádné události na železnici šetří situaci na místě společně Drážní inspekce, inspektor ČD a Policie ČR,“ uzavírá Šubová.

V pondělí proběhne v olomouckém depu komisionální prohlídka vozu. Předběžné škody vyčíslily ČD na asi 200 tisíc Kč.