O havárii a dvou zraněných v Lichnově bylo krajské operační středisko informováno prostřednictvím tísňové linky 155 v půl druhé. „Na pomoc ihned vyjely týmy rychlé zdravotnické pomoci a rendez-vous z Krnova. Do zásahu se zapojily rovněž vrtulníky Lékařské záchranné služby z Ostravy a Olomouce,“ informoval krajský mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

K nehodě došlo v zatáčce. „Řidič motocyklu při průjezdu pravotočivou zatáčkou vyjel do levé poloviny vozovky, kde právě projíždělo vozidlo Ford. Řidič automobilu se stačil motocyklu vyhnout. Ke střetu nedošlo, avšak motocykl vyjel za okraj, vyvrátil dopravní značku a po boku se sunul ještě několik metrů,“ popsala nehodu policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Podle svědků, kteří na místě poskytovali první pomoc, byli oba cestující na motocyklu po nehodě stroje a pádu krátce v bezvědomí.
V době zásahu záchranářů již oba komunikovali, jejich zranění však lékaři klasifikovali jako těžká.

„Osmadvacetiletý muž utrpěl vážné poranění hlavy a mnohočetná drobnější zranění. O tři roky mladší pacient pak byl ošetřen s poraněním hlavy a páteře. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče oběma zraněným zajistily jejich transport do traumatologických center posádky vrtulníků.

Předáni byli do další péče na urgentním příjmu Fakultní nemocnice Ostrava a Fakultní nemocnice Olomouc. Škoda je vyčíslena na 22 tisíc, dechová zkouška řidiče auta byla negativní, řidič motocyklu vzhledem k povaze zranění nebyl dechové zkoušce podroben, přítomnost alkoholu vyloučí zkouška krve.