Po druhé hodině odpoledne vyrazili do Jeseníků. Horská služba nahlásila, že se na svahu v areálu vyhlášeného střediska Ovčárna pochroumal lyžař. „Krajské zdravotnické operační středisko na pomoc poslalo letecké záchranáře,“ řekl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Devětatřicetiletý sportovec se srazil na svahu s jiným lyžařem. Srážku odnesl mnohačetnými poraněními. Zranil se v oblasti hrudníku, ruky i krku. Zůstal sice i po střetu plně při vědomí a se zachránci bez problémů komunikoval, ale ošetření bylo nutné zajistit urgentně. „Posádka vrtulníku provedla prvotní vyšetření, podání léků a s pacientem odletěla do Fakultní nemocnice v Ostravě,“ informoval Humpl.

Další akce se odehrála něco málo před půlnocí. „Jednalo se o takzvaný sekundární let pro pacienta do Krnova,“ upřesnil mluvčí. Záchranáři se vydali pro muže, který měl infarkt. Bylo nutné, aby ho přepravili do specializovaného střediska v Ostravě, kde se mu dostalo potřebné péče. „I poslední nedělní misi letečtí záchranáři zvládli úspěšně a pacienta předali do péče lékařů urgentního příjmu,“ shrnul úspěchy Humpl.