Už při jejich první službě v sobotu 1. července bylo jejich pomoci zapotřebí. Z Leskovce si vyrazili lidé na elektročlunu, ale uprostřed přehrady jim došla baterie, mobilním telefonem si tedy zavolali o pomoc. Vodní záchranáři člun i s posádkou bezpečně dopravili ke břehu.

Nejen na hladině slouží vodní záchranáři, volají i lidé na břehu, kteří potřebují zdravotní pomoc, ať už kvůli úrazu nebo nenadálé nevolnosti. K takovému případu vyrazili záchranáři v sobotu 8. července ve dvacet hodin večer.

O pomoc volali rybáři, kteří lovili mezi Razovou a Leskovcem a jeden z nich dostal záchvat. Jednadvacetiletý muž byl celý červený, roztřesený a stěžoval si na bolesti rukou a krku. „Po prvotním vyšetření jsme zjistili, že se jedná o osobu, která se léčí na rakovinu slinivky a další nemoci plic a užívá mnoho léků.

Na to si dal jmenovaný nějakého množství tvrdého alkoholu a v kombinaci s léky, které užívá a pobytem na slunci mu to zjevně neudělalo dobře,“ informoval o případu zasahující člen vodní záchranné služby Kamil Beinhauer.

Záchranáři u muže provedli prvotní vyšetření základních životních funkcí, pak jej zabalili do termofólie a člunem převezli do Leskovce, kde jej předali posádce rychlé zdravotnické služby.