Na kolejích mezi Branticemi a Miloticemi nad Opavou se ve středu 1. dubna v ranních hodinách srazil se stromem osobní vlak, vezoucí cestující z Krnova směrem na Moravský Beroun. „Při srážce došlo k vykolejení vlaku prvním podvozkem," řekl mluvčí pražské Drážní inspekce Martin Drápal.

Drážní inspekce odhadla předběžně škodu na více, než dvě sta tisíc korun. Provoz na této trati byl přerušen od čtvrté hodiny ranní do poledne 1. dubna. Mezi Krnovem a Bruntálem jezdila náhradní autobusová doprava, v úseku mezi Bruntálem a Dětřichovem nad Bystřicí vlak vedla náhradní souprava.

Od pondělí 30. března Drážní inspekce evidovala v České republice hned sedmnáct srážek vlaků se stromy, celková škoda přesáhla milion korun. To je za tři dny velmi vysoký počet takových střetů. Dvě třetiny z těchto událostí se udály během úterý 31. března.

„Komplikace způsobovaly především spadané stromy na trať. Tak vysoký počet srážek vlaků se stromy během jednoho dne je zcela výjimečný. V minulém roce se událo nejvíce pět srážek vlaku se stromem za den," potvrdil Martin Drápal.