Osobní automobil Peugeot skončil v prostoru mezi kolejištěm a silnicí na kusech betonu a dopravní značce. Jeho řidič vyvázl bez zranění.

"Profesionální hasiči z Ostravy-Zábřehu, kteří zasahovali na místě, museli k jeho odklizení a naložení na vozidlo odtahové služby povolat po třetí hodině odpolední, tedy v začínající odpolední dopravní špičce, vyprošťovací speciál Tatra Omars z jejich zábřežské stanice," uvedl k události mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Zdroj: Youtube

Řidič peugeotu havaroval tak „dobře", že kolem něj mohly ve směru na Porubu opatrně projíždět tramvaje a silnice byla během hasičského zásahu průjezdná jedním pruhem (pravým).

"Pouze zhruba na pět minut byla uzavřená zcela – při nakládání havarovaného automobilu z hydraulické ruky Omarse přímo na vozidlo odtahové služby," dodal Kůdela.

Ocenění strážníci.
Strážníci v Ostravě převzali oceněni za záchranu života

Nehoda nezůstala bez povšimnutí ani na sociálních sítích. Například na facebookové stránce Kde stojí švestky - Ostrava a okolí lidé vtipkovali a diskutovali o původních úmyslech řidiče. 

Někteři uživatelé spekulovali o úhybném manévru a pokusu vyhnout se koloně stojící před ním, vzhledem k brzdné dráze na přiložených snímcích z nehody, jiní přičítali počínání řidiče snaze naučit se jezdit po kolejích.