„K první nehodě byli záchranáři voláni do Janovic. Osmapadesátiletý muž utrpěl při nehodě a pádu stroje z mostu do potoka těžké poranění, a to v oblasti horních i dolních končetin. Byl ošetřován pozemními týmy ZZS a na pomoc vzlétl také ostravský vrtulník LZS. V době letu posádky na místo události převzali operátoři záchranné služby informaci o další vážné nehodě motocyklisty u Rýmařova, tentokrát v nedaleké obci Ondřejov,“ popsal situaci mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Dispečeři vyhodnotili situaci a pak se rozhodli operativně odklonit vrtulník ještě za letu, aby přistál u druhé havárie, kde byla zranění motorkáře ještě naléhavější.

Současně ze základny v Rýmařově vyslali na pomoc pozemní posádku rychlé zdravotnické pomoci (RZP). O šetrný transport původního pacienta z Janovic do nemocnice zároveň požádali kolegy letecké záchranáře z Olomouce.

ZEMŘEL VE VRTULNÍKU PŘI LETU Z ONDŘEJOVA

Když týmy záchranářů dorazily k motocyklistovi v Ondřejově, byl v bezvědomí a v kritickém stavu.

„Při jízdě se svým strojem narazil do budovy. Přivodil si mnohočetná poranění a jeho stav se rychle zhoršoval. Pacient, jehož totožnost posádky ZZS neznaly, byl za kontinuálního ošetřování naložen do vrtulníku a transportován do ostravské fakultní nemocnice. Během letu však u něj došlo k selhání krevního oběhu a posádka musela zahájit resuscitaci. Ta nebyla přes veškerou snahu úspěšná a zasahující lékař musel po třičtvrtěhodinovém úsilí konstatovat smrt pacienta,“ dodal Humpl.

Policisté dál prověřují okolnosti nehody motocyklisty, který havaroval na silnici z Rýmařova do Ondřejova.

„Motocyklista sjel z dosud nezjištěných příčin mimo komunikaci, kde narazil do objektu. Podle informací záchranářů muž zraněním podlehl. Policisté zjišťovali na místě informace a provedli potřebnou dokumentaci. Vzhledem k přistání vrtulníku, který zraněného transportoval, byla silnice na nezbytně nutnou dobu uzavřena. Policisté řídili po danou dobu provoz,“ doplnila policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Podobně zasahovali policisté i u Janovic.

„Řidič motocyklu narazil z dosud nezjištěných příčin těsně za Rýmařovem do zábradlí mostku, poté sjel mimo komunikaci. I tuto nehodu, při které došlo k vážnému zranění řidiče, policisté zadokumentovali a pokračují v prověřování okolností,“ řekla policejní mluvčí.