Lehká zranění tří osob si vyžádala páteční dopravní nehoda v linhartovských zatáčkách. Na nechvalně proslulé vozovce se čelně srazily dva osobní automobily, jeden vůz po kolizi skončil v příkopě.

K nehodě došlo v pátek krátce po 12. hodině na obávaném úseku mezi Krásnými Loučkami a Městem Albrechtice.

Šestatřicetiletý řidič černého Audi jedoucího ve směru na Krnov přejel přes plnou čáru do opačného pruhu, kde se čelně srazil s protijedoucím Fordem.

Nebezpečným manévrem se však zřejmě snažil zabránit střetu s nákladním vozidlem, které rovněž ve směru na Krnov začalo brzdit před odstavenou Felicí, jejíž řidič právě opravoval defekt na kole.

Na místě zasahovaly tři posádky záchranářů z Města Albrechtic a Krnova. Řidiče Audi a jeho čtrnáctiletého syna převezla sanitka na urgentní příjem do krnovské nemocnice s lehkými až středně těžkými zraněními. Stejný osud potkal i jednatřicetiletou spolujezdkyni šoféra Fordu, který jako jediný z nehody vyvázl bez zranění.

"U trojice pacientů se jednalo o naraženiny břicha a hrudníku, vnitřní poranění vyloučí až urgentní příjem. Všichni byli v době našeho zásahu při vědomí a komunikovali s lékaři," komentoval případ mluvčí Územního střediska záchranné služby Lukáš Humpl.

Policisté kvůli nehodě odkláněli provoz v obou směrech pro osobní automobily přes blízké Linhartovy, nákladní vozidla však musela čekat do 14. hodiny, než byl uvolněn alespoň jeden pruh.

Provoz na frekventované silnici mezi Krásnými Loučkami a Městem Albrechtice policisté a hasiči plně obnovili krátce před 15. hodinou.

Kolize a havárie v linhartovských zatáčkách nejsou ničím neobvyklým. Ročně dojde na obávaném úseku k desítkám dopravních nehod. V drtivé většině případů se tak stane kvůli překročení předepsané rychlosti a podcenění situace ze strany řidičů.