V katastrofálním stavu je obývaný dům v Lichnově, kterému se zřítila střecha a jedna celá zeď. V tu chvíli se v půdních prostorách nikdo nepohyboval a naštěstí tak nedošlo ke zranění. „Je vidět, že dům je silně podmáčený a podmáčena je i bytová jednotka. Mohlo by zřejmě časem dojít k dalšímu zřícení,“ řekla jedna obyvatelka obce, která nechtěla být veřejně jmenována. „Část půdy drží ještě z mála jeden trám, po jeho zřícení by následky mohly být ale fatální, jelikož půda a byty mají společnou střechu. Je také dosti možné, že je v současné době narušena i statika domu,“ pokračovala obyvatelka.

Poškozený dům stojí u příjezdové cesty od Krnova v blízkosti dětského domova. „Již před mnoha lety tam žili většinou sociálně slabší obyvatelé, ostatně tady žijí dodnes. Dům má čtyři bytové jednotky, ty jsou spojeny s půdou a nějakou stodolou. Žijí tam většinou rodiny s dětmi,“ přidal se nejmenovaný soused.

„Do domu se investuje velmi málo peněz, takže je v katastrofálním stavu. Propadají se podlahy, často nefungují odpady či elektřina. Byty jsou zcela neudržované. V nedávné době tam malovali společné prostory, aby to vypadalo k světu. Na půdě je spousta harampádí a nepotřebného odpadu, který místo do popelnic či na smetiště, házejí na půdu. Stejně tak neudržují okolí celého objektu,“ rozhořčeně dodal soused.

Obyvatelé domu mají strach a bojí se případného zřícení domu. „Majitel jim údajně přislíbil, že bude situaci řešit. Nebylo by také od věci, kdyby objekt navštívil statik a posoudil vážnost celé situace,“ uzavřel soused, který si nepřál být jmenován.

Radek Vráblík