Turista zabraný do fotografování si nevšiml, že se nebezpečně přibližuje ke srázu. Fotil těsně pod věží, u žebříku. „Nezajistil se na hraně a zřítil se přímo dolů z dobrých dvaceti metrů,“ řekl přímý účastník záchranné akce Ladislav Lefký z Horské služby Jeseníky.

Na pomoc se vydal zraněnému muži spolu se dvěma dalšími kolegy. Zásah byl náročný. „Složité to každopádně bylo. Naváděl jsem k místu sanitu a označil jsem vrtulníku místo, kam si má sednout,“ vzpomínal Ladislav Lefký. Poté s ostatními záchranáři vyrazil pěšky na zhruba sedmi set metrovou trasu prudce do kopce, kde ležel pádem poraněný turista. „Spolu se stabilizací a vynesením pacienta nám záchrana trvala dvě a půl hodiny,“ uvedl Ladislav Lefký. Spolu s kolegy zachránil Ladislav Lefký fotografovi život. „My jej stabilizovali, krvácení zastavovali zdravotníci,“ dodal Ladislav Lefký.

Turista při pádu zlomil tělem několik větví stromů, které jeho pád zbrzdily. „Dopadl na záda na zem. Bezprostředně po úrazu byl patrně chvíli v bezvědomí, v době příjezdu posádky záchranné služby však již se záchranáři komunikoval,“ sdělil mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl.

Šestadvacetiletý muž utrpěl středně těžká poranění v oblasti břicha, horní končetiny a hlavy. Na jeho ošetření se podíleli rýmařovští zdravotníci. „Po prvotním lékařském ošetření na místě události byl transportován vrtulníkem na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Olomouci,“ konstatoval Lukáš Humpl.