K zásdahu byly vyslány tři posádky záchranné služby – pozemní týmy ze stanovišť ve Vrbně pod Pradědem a Krnově, z Ostravy pak vzlétl vrtulník LZS.

"Jedné z osob, které v havarovaném vozidle cestovaly, již záchranáři nemohli pomoci. Utrpěná poranění byla neslučitelná se životem," řekl tiskový mluvčí ZZS Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl a pokračoval:

"Čtyřiatřicetiletý muž zůstal v automobilu zaklíněn a po vyproštění se nalézal ve stavu selhání všech základních životních funkcí. Posádky ZZS proto zahájily resuscitační péči. U pacienta byla několik desítek minut prováděna nepřímá srdečné masáž, přičemž se nakonec podařilo obnovit jeho krevní oběh. Záchranáři zajistili dýchací cesty a podávání léků do žíly i kostní dřeně. Postižený byl s mnohočetnými poraněními předán v kritickém stavu týmu urgentního příjmu ostravské Fakultní nemocnice. O rok mladší muž byl po havárii při vědomí, jeho poranění v oblasti páteře a břicha se jevila jako život ohrožující. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče a přípravě k transportu byl rovněž přepraven do Fakultní nemocnice v Ostravě."