Tragická nehoda se stala v neděli 21. srpna krátce po půl druhé hodině odpoledne v Krnově. Sedmašedesátiletý řidič Opelu vjel z Dobrovského ulice na hlavní silnici na Opavské ulici bez toho, aby dal přednost v jízdě šestatřicetiletému motorkáři, který tudy právě projížděl na své Hondě.

Těžko říct, jestli seniora v osudovém okamžiku oslnilo slunce nebo se prostě zapomněl rozhlédnout. Jeho nepozornost mladý muž zaplatil tím nejcennějším - životem. A to i přesto, že se snažil střetu zabránit a v posledních vteřinách před srážkou brzdil ze všech sil. Silný stroj ale bohužel zastavit nemohl.

Svědci vážné dopravní nehody pak okamžitě přivolali rychlou záchrannou službu. „Na místo vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci a randez – vouz s lékařem,“ uvedl mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl. „V době zásahu byl motocyklista sice při vědomí, lékař však při prvotním vyšetření zjistil poranění páteře a hrudníku.

Muž byl ve spolupráci s hasiči uložen do vakuové matrace, zajištěn krčním límcem a posádka záchranné služby zahájila podávání léků,“ řekl Lukáš Humpl. „Záchranáři pak šestatřicetiletého pacienta transportovali na urgentní příjem do nemocnice v Krnově. Jeho stav byl v době předání do zdravotnickém zařízení velmi vážný,“ doplnil Humpl.

Neměl naději přežít

Život motorkáře už v době převozu do nemocnice visel na vlásku. Lékaři ale o jeho záchranu bojovali do úplného konce. „Pacient byl v krnovské nemocnici přijat s velmi vážným poraněním hrudníku a páteře, které byly podle vyjádření lékaře neslučitelné se životem,“ informovala mluvčí krnovské nemocnice Eva Kijonková.

„Přesto se pro něj zdravotníci snažili udělat, co se dalo. Muž ale bohužel asi hodinu po nehodě svým zraněním podlehl,“ dodala Kijonková. Okolnosti nešťastné události aktuálně vyšetřují krnovští kriminalisté.

Z jejich závěrů pak bude vycházet soud při určování trestu pro sedmašedesátiletého řidiče, který smrtelnou nehodu způsobil.