"Pětasedmdesátiletá žena utrpěla při nehodě mnohočetná poranění a došlo u ní k selhání všech základních životních funkcí. Záchranáři u ní zahájili neodkladnou resuscitaci, avšak krevní oběh postižené se jim obnovit nepodařilo. Postižená na místě podlehla svým vážným zraněním,"komentoval tragickou nehodu Lukáš Humpl a dodal, že stejně starý muž byl ošetřen s podezřením na otřes mozku, s poraněním pánve a hlavy.

"Po uložení do vakuové matrace, zajištění krčním límcem a podání potřebných léků, byl pacient transportován do krnovské nemocnice," zmínil. Nakonec doplnil, že do zdravotnického zařízení bylo po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče nutno přepravit rovněž šestatřicetiletou ženu, a to s lehčím zraněním hrudníku.

K nehodě se pak vyjádřil také policejní komisař Petr Směták. "Pětadvacetiletý řidič řídil osobní vozidlo značky Renault ve směru od Starého Města na Bruntál, přičemž při průjezdu levotočivé zatáčky dostal smyk, přejel do protisměru, kde se čelně střetl s osobním vozidlem značky Hyundai. Následně byla obě vozidla odhozena do silniční příkopy," sdělil Petr Směták.

"Při nehodě utrpěla pětasedmdesátiletá spolujezdkyně z osobního vozidla Hyundai zranění neslučitelná se životem a stejně starý řidič utrpěl těžké zranění a z místa nehody byl transportován do nemocnice. Řidič vozidla Renault utrpěl lehké zranění, bez nutnosti hospitalizace, které mu záchranáři ošetřili na místě," pokračuje policejní komisař.

Potvrdil také, že policisté u řidiče vozidla Renault na místě provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol, při které opakovaně nadýchal hodnoty dosahující téměř dvě promile alkoholu.

"Muž byl zadržen a umístěn do policejní cely. Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího vyšetřování kriminalistů z Bruntálu," uzavřel.