"Informaci o čelním střetu dvou vozidel přijalo zdravotnické operační středisko pět minut před patnáctou hodinou dopoledne. Operátoři na místo vyslali také vrtulník LZS ze stanoviště v Ostravě," uvedl Ladislav Lang, zastupující mluvčí záchranářů.

Jeden z řidičů byl při příjezdu záchranářů zaklíněn ve vozidle. O jeho vyproštění usilovali zasahující hasiči.

"Událost byla na naše operační středisko ohlášena pět minut před patnáctou hodinou. Na místo byli vysláni hasiči ze stanice HZS MSK v Bruntále. Jeden z řidičů zůstal zaklíněn ve vraku vozu a musel být vyproštěn hydraulickými nástroji. Po celou dobu vyprošťování byl resuscitován, bohužel neúspěšně," uvedl zastupující mluvčí hasičů Jakub Kozák s tím, že zasahující hasiči po vyšetření nehody navíc pomohli odtahové službě s naložením vraků automobilů a uklidili komunikaci.

Jan Werich pozval Gustava Aulehlu do svého soukromí na Kampě. Při focení si spolu povídali o všem možném.
Fotograf Gustav Aulehla z Krnova fotil Wericha doma v bačkorách

Zdravotníci se na místě postarali také o dvě další zraněné osoby. "Při nehodě utrpěl jednasedmdesátiletý muž zranění neslučitelná se životem a zasahující lékař již mohl jen konstatovat jeho smrt. Další dva účastníci srážky, šestačtyřicetiletí muži, udávali bolest v oblasti hrudníku. Jeden z nich byl k dalšímu vyšetření převezen na chirurgickou ambulanci do nemocnice v Bruntále, druhý byl po vyšetření lékařem ponechán na místě. Jeho zdravotní stav nevyžadoval bezprostřední převoz do zdravotnického zařízení," uzavřel Ladislav Lang s tím, že okolnosti nehody vyšetřuje Policie České republiky.

Podle policie ke střetu došlo 8. 7. ve 14.50 hodin mezi obcemi Václavov u Bruntálu a Malá Štáhle. Muž ve věku 71 let, který nehodu nepřežil, řídil Škodovku Felicia. Z dosud nezjištěných příčin vyjel do protisměru v okamžiku, kdy zde jela dvě vozidla Škoda Fabia a Mazda.

Ilustrační foto.
Kůň kopl muže do obličeje, letěl mu na pomoc vrtulník

"Řidič Škody Fabia, aby zabránil střetu, vyjel za pravý okraj, kde narazil do svodidel. Řidič Mazdy nestačil na vzniklou situaci reagovat a došlo k čelnímu střetu s vozidlem Felicia. Při nehodě utrpěl řidič Felicie zranění neslučitelná se životem. Příčinu úmrtí a případné ovlivnění návykovými látkami určí nařízená soudní pitva. Řidič a spolujezdec z vozidla Mazda byli vyšetřeni a jeden z nich byl převezen preventivně do nemocnice k dalšímu vyšetření. Další okolnosti a příčiny nehody prověřují kriminalisté ve spolupráci s dopravními policisty," doplnila policejní mluvčí Pavla Jiroušková.