Při přibližně dvacetimetrovém pádu si vážně poranil osmý obratel. Kromě toho utrpěl další mnohočetná zranění v oblasti hrudního koše. Caknakis je nyní v péči lékařů fakultní nemocnice v Plzni na Lochotíně. Jeho stav je stabilizovaný. Caknakisův pád ze začátku naštěstí brzdil terén. "Dvě třetiny jel takříkajíc po zadku, smíkal s sebou, posledních pět metrů dopadnul na nohy," řekla mluvčí záchranné služby Lenka Ptáčková.

Reprezentačnímu střelci na pomoc přispěchali hasiči horolezci. Na místě zasahovala i helikoptéra, aby v noci nasvítila místo, kam zraněný dopadl. Z důvodu nepřístupného terénu nakonec mladého reprezentanta s podezřením na zlomeninu páteře převezla do fakultní nemocnice sanitka. Krátce po převozu se Caknakis podrobil operaci. V současnosti je ve stabilizovaném stavu, ale dýchají za něj přístroje. Kromě přímého zranění osmého obratle páteře má mnohočetná zranění v oblasti hrudníku. Vzhledem k dlouhému pádu mohla být jeho zranění vážnějšího rázu.

Neštěstí se událo na zřícenině hradu Buben na severním Plzeňsku u Plešnic. Ruina je poměrně vyhledávaným turistickým lákadlem, postrádá však téměř jakékoliv bezpečnostní prvky. V osudný večer na zřícenině probíhala oslava, jíž se krnovský střelec účastnil. Jak ale k pádu došlo, není zřejmé. "Přítomní poskytli zraněnému první pomoc a zavolali rychlou záchrannou službu," uvedla policejní mluvčí Martina Kohoutová. Cizí zavinění Caknakisova pádu policie vyloučila.

"Je to velké neštěstí pro střelecký sport. Tomášovo zranění je v současnosti citelnou a nenahraditelnou ztrátou," řekla Zdena Tobiášková, pod vedením jejíhož manžela Caknakis střelecky vyrostl.

close zoom_in Tomáš Caknakis spadá mezi úzkou světovou špičku ve střelbě na běžící terč. Se sportovní střelbou začínal v Krnově pod vedením manželů Tobiáškových. V roce 2002 přestoupil do oddílu Dukla Plzeň, kde na něj dohlíží reprezentační trenér Kermieta. Před čtyřmi lety se dokonce coby teprve sedmnáctiletý zúčastnil olympijských her v Aténách. Při svém debutu obsadil celkově 17. místo.

Největším úspěchem jednadvacetiletého střelce zůstává titul mistra světa juniorů z roku 2006. Do bohaté Caknakisovi sbírky cenných kovů spadá také velká řada medailových umístění na evropských či světových šampionátech. Účast na letošní olympiádě v Pekingu Caknakise minula, mezi sportovními disciplínami totiž od Atén chybí střelba na běžící terč. V červenci měl bojovat o další medaile na mistrovství Evropy v Plzni.

Právě v průběhu nadcházejícího týdne se měl připojit k soustředění reprezentačního týmu. Do závodů v domácím prostředí ale Caknakis s největší pravděpodobností nezasáhne.