Psa se snažili nejprve vyprostit přivolaní městští strážníci, ti si ale nakonec na pomoc zavolali městské hasiče. Těm se díky vhodnému vybavení a nářadí podařilo psa živého a zdravého vyprostit. Majitelka si už teď musí dávat na svého svěřence větší pozor.

Nebylo to ale jediné zvíře, se kterým měli bruntálští strážníci co do činění. Poradit si museli i s poraněnou kunou, která se objevila v Heydukově ulici. Odchyt se zdařil a zvíře skončilo u veterináře

Mladí mají zvláštní zábavy

Podivný smysl pro humor projevila skupinka mladých lidí ve věku od patnácti do sedmnácti let, trávící prázdninový čas na balkóně panelového domu v Květné ulici. „Vrcholným číslem jejich zábavy byl volný pád misky s jídlem, který kromě znečištěných balkónů v nižších patrech naštěstí nezpůsobil žádnou vážnější újmu," řekl ředitel bruntálských strážníků Pavel Petr.

Domluvit a zklidnit museli rozkuráženou skupinku městští strážníci.

Jinou kratochvíli vymysleli osmnáctiletý hoch a o dva roky mladší dívka. V obchodním domě v Bruntále na Třídě práce do batohu naskládali potraviny, cukrovinky, kosmetiku a další spotřební zboží, také multimediální reproduktor. Platit se jim ale nechtělo.

Přes pokladny se jim však zboží v hodnotě 1 289 korun pronést bez povšimnutí nepodařilo a dostali pokutu.