Strážníci se musí správně rozhodnout i v situaci, kdy není zcela jasné, zda výtržník patří spíš do policejní cely nebo na psychiatrii. Typický případ řešili před týdnem, když je o pomoc požádala dvaadvacetiletá žena z ulice E. Hakena. Uvedla, že ji napadá její bratr, který je tak agresivní, že má v jeho přítomnosti strach o svůj život. V bytě strážníci skutečně našli značně rozrušeného sedmadvacetiletého muže. Měl řezné rány na obou předloktích. Neustále opakoval, že chce do psychiatrické léčebny do Opavy nebo za sebe neručí. Strážníci přivolali lékaře, aby ho prohlédl a rozhodl, zda patří spíš na chirurgii nebo na psychiatrii. Strážníci asistovali jak u ošetření, tak u převozu pacienta do nemocnice," uvedla mluvčí krnovské radnice Dita Círová.

Z nádraží sanitkou na psychiatrii

Občas krnovské strážníky požádají o spolupráci na podobných případech také kolegové z republikové policie. Došlo k tomu také ve čtvrtek 31. května večer, když byla hlídka městské policie požádána Policií ČR, aby vyhodnotila situaci na Hlavním nádraží, kde se měl nacházet muž s psychickými problémy. „Protože muž evidentně potřeboval lékařskou pomoc, přivolali strážníci Rychlou záchrannou službu. Poté asistovali jak při převozu pacienta do nemocnice, tak do psychiatrické léčebny v Opavě," doplnila mluvčí Městského úřadu Krnov Dita Círová.

Bezdomovec nekomunikoval

Občas požádají strážníky o spolupráci také záchranáři, aby nemuseli vyjíždět zbytečně k opilcům. Na žádost Rychlé záchranné služby (RZS) vyjížděli strážníci v pátek 1. června v poledne, aby ověřili informaci, že u Lidlu na Revoluční ulici na zemi leží muž.

Na místě strážníci našli šestapadesátiletého bezdomovce, který, podle slov jeho kamaráda, na místě leží od předchozího dne a nemůže chodit. Protože muž nekomunikoval, oznámila hlídka výsledek svého šetření dispečinku RZS, který pro převoz pacienta do nemocnice vyslal sanitku s lékařem.