Nehoda se stala krátce po půl čtvrté odpoledne. Podle policejního mluvčího Reného Černohorského sanitka jela od Horního Benešova na Bruntál.

„Protijedoucí automobil VW Passat dostal s největší pravděpodobností na mokré vozovce smyk a narazil do sanitky. Řidička osobního auta z Bruntálska utrpěla zranění těžšího charakteru. Na místě zemřela,“ uvedl policejní mluvčí.

Šestatřicetiletá žena byla v okamžiku příjezdu záchranářů již mimo vozidlo, první pomoc jí poskytovali svědkové události a následně policisté.

Policie ČR - ilustrační foto.
V havarovaném autě u Bruntálu našli mrtvého řidiče

„Posádky zdravotnické záchranné služby zahájily rozšířenou resuscitaci – pokračovaly v započaté nepřímé srdeční masáži, zajistily dýchací cesty a podávaly léky ve snaze obnovit srdeční činnost. Veškerá snaha však byla marná a zasahující lékařka po více než půl hodinovém úsilí konstatovala smrt. Pacientka na místě podlehla utrpěným mnohočetným poraněním,“ uvedl krajský mluvčí zdravotnických záchranářů Lukáš Humpl.

Doplnil, že přednemocniční neodkladnou péči jeho kolegové poskytovali také tříletému chlapci, který byl při vědomí a mimo přímé ohrožení života. S podezřením na těžké zranění byl vrtulníkem transportován do ostravského traumatologického centra.

Tragická dopravní nehoda v Krnově uzavřela na několik hodin silnici I/57, pátek 23. června 2023.
VIDEO: Tragédie u Krnova. Při nehodě u průmyslové zóny zemřel motorkář

Na místo vyjížděli zdravotničtí záchranáři, hasiči i policisté. „Už při příjezdu první naší jednotky na místo probíhala resuscitace řidičky z osobního vozu, do které se hasiči rovněž zapojili. Lékař u ní však později konstatoval smrt. Zraněn byl i tříletý chlapec, do nemocnice ho přepravil vrtulník,“ sdělil krajský mluvčí hasičů Jakub Kozák.

„V sanitě jel pouze řidič ročníku narození 1969, pravděpodobně je bez zranění či se zraněním lehčího charakteru. Policisté odkláněli dopravu přes obec Milotice nad Opavou,“ dodal policejní mluvčí René Černohorský.