Řidič z Rýmařovska ujel s osobním vozidlem Renault od dopravní nehody a na místě ponechal zraněného cyklistu. Vše se událo v pátek 29. června na silnici mezi městem Rýmařov a obcí Stránské. Řidič se pravděpodobně dostatečně nevěnoval řízení a najel do levé poloviny komunikace, kde právě projížděl sedmadvacetiletý cyklista.

Následkem srážky přeletěl cyklista přes vozidlo. Cyklista při nehodě utrpěl těžké zranění nohy a zlomeninu lebeční kosti. Řidič vozidla se zachoval zcela zvláštně. Po srážce zastavil, ale během okamžiku se opět rozjel a z místa nehody ujel. Ani se nepokusil zraněnému cyklistovi pomoci. Ten byl převezen rychlou záchrannou služnou do nemocnice v Krnově.

Schoval se doma

K dopravní nehodě byla vyslána hlídka rýmařovských policistů. Ti provedli šetření na místě a prověřili možnou cestu, kudy vozidlo z místa činu odjelo. Na základě intenzivního pátrání našli uvedené vozidlo zaparkované v lokalitě obce Jiříkov a to v blízkosti místa celé události.

„Na místo nehody byl okamžitě přivolán policejní psovod se psem Axem, který vypracoval stopu. Díky tomu se podařilo podezřelého řidiče rychle najít a následně zadržet v jednom z blízkých domů," řekla policejní mluvčí Ivana Křištofová.

Řidič pil alkohol

Po provedené dechové zkoušce se ukázalo, proč asi řidič z místa nehody ujel. Bylo mu naměřeno 1,97 promile alkoholu v dechu. Muž byl obratem umístěn do policejní cely. Policie ještě ten samý den zahájila proti sedmapadesátiletému řidiči trestní stíhání. Za jeho chování mu hrozí trest odnětí svobody až na 5 let.

ANNA DOHNALOVÁ