K nehodě došlo kolem osmé hodiny večer a podle dostupných informací turista uvízl nohou ve skalní škvíře.

"Zraněný byl v podstatě na česko polské hranici, také se z mobilního telefonu dovolal jejich horské službě. Ti pak vyzvali k zásahu nás s tím, že z jejich strany je to na udanou pozici tak dvě hodiny složité cesty, kdežto my bychom u něj měli do hodiny být," popsal situaci Jiří Hejtmánek, zasahující člen Horské služby Jeseníky.

Dodal, že problém byl v tom, že sportovec měl sice mobil, ale bez služby GPS, takže se nedal zaměřit.

„Problematická byla i jazyková bariéra, a to i přesto, že jsou oba jazyky podobné," komentoval nalezení zraněného Jiří Hejtmánek.

Navzdory těmto problémům však tři horští záchranáři muže našli vcelku rychle a ihned jej vyprostili, Zlomenou končetinu fixovali vakuovou dlahou a za pomocí rakouského vozíku raněného transportovali k záchranářskému vozu a následně do Zlatých hor. Tam si turistu převzala manželka, která ho převezla do jeho vlasti k dalšímu ošetření.

"K nehodě došlo vzhledem ke vzdálenosti od turistova ubytovacího zařízení pozdě večer. Je nutné plánovat túry tak, aby výletníci dorazili včas domů a vyhnuli se stmívání," důrazně varoval návštěvníky hor náčelník Horské služby Jeseníky Michal Klimeš.

Dodal, že doporučuje všem aby pokud možno při návštěvě hor používali službu GPS ve spojení s mobilní aplikací horské služby.