Podle šéfa odboru dopravní policie správy Severomoravského kraje Jiřího Zlého je trend zatím příznivý. „To ale zdaleka neznamená, že jsme s tímto stavem spokojeni. Nechceme se vydávat cestou odstraňování následků, ale naopak se zaměříme na prevenci,“ uvedl Zlý.

V celorepublikovém porovnání je bývalý severomoravský kraj s výjimkou Prahy místem, kde bylo v prvním pololetí roku zaznamenáno nejvíce dopravních nehod. Následuje jižní Morava a střední Čechy. Podle něj dopravní policisté budou i v průběhu prázdnin nadále pokračovat v zátazích na neukázněné šoféry. „Nepůjdeme ale cestou velkoplošných akcí, zaměříme se na určité úseky, které jsou z hlediska dopravních nehod dlouhodobě problémové,“ doplnil šéf dopravních policistů v kraji.

Podle něj v porovnání s loňským prvním pololetím zemřelo letos na silnicích o osm lidí méně. Alkohol v krvi řidiče byl příčinou téměř šesti stovek dopravních nehod. Nejtragičtějším letošním dnem na silnicích severovýchodu republiky byl 25. červen, kdy zahynuli tři lidé. V Ostravě patří například mezi místa, kde dochází k největšímu počtu nehod, Plzeňská ulice v úseku od Mitrovické ulice po hranici města. Krizovým úsekem je rovněž silnice I/56 Mariánskohorská mezi křižovatkami Novinářskou, Cihelní a Nádražní.

Policisté také uvedli, že i v severomoravském kraji se stávají závažným problémem motorkáři. Následky nehod, jichž bývají účastníky, totiž končí často tragicky.