Sněhová bouře, která se prohnala nad Rýmařovskem ve středu večer uvěznila v autech mezi obcemi Tvrdkov a Ruda čtyři vozidla a jejich osádky. Deset sněžných trosečníků, mezi nimiž byly i děti, zachránili policisté spolu s hasiči a odvezli je do jejich domovů.

I přes extrémní mrazy, které v době zásahu kolem 21 hodin panovaly, se událost obešla bez zranění. „Během sněhové bouře zapadlo ve zmíněném úseku jedno z projíždějících vozidel. Tím se stala komunikace neprůjezdnou a nakonec zde díky tomu zůstala uvězněna celkem čtyři osobní vozidla,“ popsala prvotní příčiny policejní mluvčí Pavla Tušková.

Civilizační výdobytek, mobilní telefon, umožnil osádce prvního uvězněného auta informovat o situaci silničáře. Když však vyrazili jejich vozidlo vyprostit, při cestě na místo rovněž zapadli. „Následně tedy byla informována rýmařovská policie a dobrovolní hasiči, kteří při dojezdu na místo začali odvážet lidi ze zapadlých vozidel domů,“ doplnila Tušková.

Na svá auta si však museli majitelé počkat až do včerejšího dopoledne, kdy se silničářům konečně podařilo sněhovou kalamitu zdolat.

Tatáž silnice se stala osudnou i pro řidiče osobního vozidla Felicia. Projížděl tudy sice už za bílého dne, ale v pravotočivé zatáčce se vyhýbal sněhovým jazykům a najel do levé jízdní poloviny.

„Po projetí zatáčky se však lekl autobusu, který přijížděl v protisměru. Sešlápl brzdu a uhnul zpět do svého jízdního pruhu. Najel do nafoukaného sněhu a dostal smyk,“ vylíčila událost mluvčí Tušková.

Smyk se již řidiči nepodařilo vyrovnat, dostal hodiny a narazil zadní částí do autobusu. Auto se nárazem přetočilo zpět a narazilo znovu do autobusu, tentokrát do boku. Při nehodě došlo k lehkému zranění řidiče osobního vozidla. Jiné osoby zraněny nebyly. Autobus jel naštěstí prázdný.